Hlavní stránka O nás Staráme se Žádáme spravedlivé odškodnění osob postižených tragédií ve Vrběticích a brzké zveřejnění závěrů vyšetřování

Žádáme spravedlivé odškodnění osob postižených tragédií ve Vrběticích a brzké zveřejnění závěrů vyšetřování

Duben 2021

Podle zástupců STAN jde po zjištění závažných okolností kolem vrbětické tragédie o útok na suverenitu České republiky.

Žádáme spravedlivé odškodnění osob postižených tragédií ve Vrběticích a brzké zveřejnění závěrů vyšetřování

Starostové z regionu, který byl tragédií postižen žádají skrze tzv. Vrbětickou výzvu brzké zveřejnění závěrů vyšetřování a spravedlivé odškodnění osob, které byly před necelými sedmi lety tragédií zasaženy.

“Vyšetřování tragédie trvá téměř sedm let, pokud je nyní znám viník, který to způsobil, tak žádáme plné odškodnění právnických i fyzických osob. Tragická událost byla pro zdejší rodiny utrpením a mnoho z nich si nese následky dodnes, aniž by jejich újma byla spravedlivě odškodněna. Chceme také, aby stát konečně po necelých sedmi letech od tragédie co nejdříve zveřejnil finální závěry vyšetřování, aby bylo každému občanovi v regionu i v naší zemi zřejmé, kdo je za výbuch v areálu Vrbětic zodpovědný,” upozorňuje autor Vrbětické výzvy a starosta Vlachovic Zdeněk Hověžák.

„Tragická událost a její následky se dotýkají velké části regionu Zlínského kraje, proto jsme připravili na jednání zastupitelstva návrh usnesení, které žádá brzké zveřejnění informací a žádá vládu, aby vysvětlila, jak je možné, že ve skladech v těsné blízkosti několika obcí byla skladována nebezpečná munice, když tam měla být uskladněna pouze tzv. delaborovaná munice,“ doplnil zlínský poslanec a krajský zastupitel Petr Gazdík.