Hlavní stránka O nás Staráme se Představili jsme tzv. peer program pro pomoc dětem s dohnáním zameškané výuky

Představili jsme tzv. peer program pro pomoc dětem s dohnáním zameškané výuky

Září 2021

Zástupci koalice Piráti a Starostové u příležitosti zahájení školního roku vyzvali ředitele škol, aby v začínajícím školním roce zohlednili potřeby žáků, kteří se v dlouhodobé uzávěře škol nemohli řádně učit a nyní budou muset učivo dohánět.

Představili jsme tzv. peer program pro pomoc dětem s dohnáním zameškané výuky

Pomoci k tomu mají tzv. peer programy, jejichž podstatou je spolupráce mezi studenty a žáky, kteří potřebují s doplněním zameškaného učiva pomoci. Zapojit do projektu by se mohli vedle pedagogických fakult také neziskové organizace.

„Chceme, aby ředitelé škol zkusili už vyzkoušený tzv. peer program, který se velmi osvědčil v protidrogové prevenci, kdy starší žáci pomáhají těm mladším. My jsme to ve spolupráci s několika řediteli škol zkoušeli už v červnu a zjistili jsme, že to skutečně funguje. Většina dětí je připravena učivo zvládnout v celkem krátké době, ale potřebuje tu pomoc a ujištění, že to dělá správně. Proto přicházíme s touto výzvou zřizovatelům a ředitelům škol, aby koordinovali pomoc starších žáků těm mladším. Chceme, aby neziskové organizace jako je třeba Skaut, oslovily rodiče a vyzvaly ty, co potřebují pomoct, tak aby skauti přišli do rodin a pomohli,“ uvedl Petr Gazdík.