Hlavní stránka O nás Staráme se Novou vládní zmocněnkyní pro lidská práva se stala Klára Šimáčková Laurenčíková, kterou navrhla koalice PirStan

Novou vládní zmocněnkyní pro lidská práva se stala Klára Šimáčková Laurenčíková, kterou navrhla koalice PirStan

Květen 2022

Novou zmocněnkyni pro lidská práva se stala Klára Šimáčková Laurenčíková, kterou navrhlo a podpořilo hnutí STAN společně s Pirátskou stranou. V současnosti je předsedkyní Vládního výboru pro práva dítěte a členkou Rady vlády pro lidská práva.

Novou vládní zmocněnkyní pro lidská práva se stala Klára Šimáčková Laurenčíková, kterou navrhla koalice PirStan

Působila jako náměstkyně ministra školství či poradkyně ministryně práce a sociálních věcí a byla například i členkou expertního týmu evropského komisaře pro zaměstnanost, sociální věci a začleňování. Zmocněnec má na starosti lidská práva či dodržování práv národnostních menšin. Věnuje se i otázce rovnosti žen a mužů, neziskovým organizacím nebo lidem se zdravotním postižením. 

„Mám velkou radost, že se nám podařilo post obsadit člověkem, který v jednom z vládních výborů již působí – Klára Šimáčková Laurenčíková byla velmi váženou předsedkyní výboru pro práva dítěte. Člověk se zkušeností a dlouhodobě známými názory, který má sílu agendu lidských práv na úrovni vlády prosazovat, nám bude i v rámci sněmovny jistě důležitým partnerem,” doplnila poslankyně za hnutí STAN a členka podvýboru pro sexuální a domácí násilí PS Barbora Urbanová.