Hlavní stránka Mladá Boleslav Aktuality Ředitelé základních škol mohou novým učitelům nabídnout další benefit

Ředitelé základních škol mohou novým učitelům nabídnout další benefit

28. 8. 2018

Ředitelé základních škol mohou novým učitelům nabídnout další benefit

Ředitelé základních škol mohou novým učitelům nabídnout další benefit

Radní Mladé Boleslavi schválili příspěvek půl milionu korun jako podporu personální stabilizace ve školství. "Snažíme se, aby školství v Boleslavi bylo na co nejvyšší úrovni, což se bez kvalitních učitelů neobejde. Bohužel s nedostatkem kvalifikovaných pedagogů se potýká celá republika, proto je nutné situaci aktivně řešit. Jedním z prvních kroků jsou právě tyto peníze, které ředitelům škol umožní nabídnout novým učitelům příspěvek na jízdné nebo možnost občasného ubytování ve městě," vysvětlil náměstek primátora Daniel Marek (STAN).

Peníze budou rozděleny podle velikosti jednotlivých škol, jde tedy o částku 30 až 70 tisíc. "Jde o peníze na dopravu, pokud bude učitel dojíždět ze vzdálenosti větší, než je 40 kilometrů od Mladé Boleslavi. V takovém případě mu pak ředitel, uzná-li to za vhodné, může nabídnout i možnost občasného přespaní ve městě, aby měl na práci více času," vysvětluje princip podpory Daniel Marek. Podpora se týká všech pedagogů, kteří nastoupili v době od 1. září 2017.

S penězi budou ředitelé nakládat dle svého uvážení, na konci roku pak předloží městu kompletní vyúčtování, a podle toho se bude odvíjet případná další podpora pro příští roky.

Pro hnutí STAN v Mladé Boleslavi patří školství rovněž mezi priority. Náměstek primátora Daniel Marek se už dříve nechal slyšet, že hodlá nadále pracovat na tom, abychom v našem městě měli školství na nadprůměrné úrovni v rámci republiky.