Hlavní stránka Brno - Bystrc

Brno - Bystrc

Hřiště na Kamechách – opravdu dobrá investice?

(článek do Bystrckých novin 03/2019)

Předem deklarujeme, že nejsme zásadně proti tomuto projektu a podporujeme volnočasové aktivity dětí u nás v Bystrci. Koneckonců naši zastupitelé STANu se dlouhodobě věnují práci s mládeží (skaut, fotbalový a florbalový oddíl apod.).  Zároveň však cítíme zodpovědnost za hospodárné nakládání s financemi naší obce.

V srpnu loňského roku proběhlo výběrové řízení na realizaci multifunkčního hřiště na Kamechách, které vyhrála firma s cenou o víc jak 5 miliónů Kč vyšší, než byla projektová cena díla (33,5 mil Kč). Rada MČ schválila podpis smlouvy s dodavatelem za cenu převyšující 38,5 mil. Kč.

Náš zastupitelský klub je přesvědčen, že bylo vhodnější současné výběrové řízení zrušit a vysoutěžit firmu novou. Výsledná cena se nám jeví nepřiměřeně navýšená. Jsme si vědomi rizik spojených s novým výběrovým řízením (mohli bychom přijít o schválenou dotaci z města Brna a případnou další z ministerstva školství, také by výsledná cena nemusela být zásadně nižší), ale s vědomím dobrého hospodaření s veřejnými prostředky, musíme postup radnice odmítnout.

Říká se, že z cizího krev neteče, ale v konečném důsledku by tyto finance stejně někde chyběly a také je třeba si uvědomit, že se nejedná o životně, strategicky nezbytnou stavbu, bez které bychom se zásadně neobešli.

Na posledním zastupitelstvu (12. 12. 2019) jsme podali návrh na zrušení současného výběrového řízení na realizaci hřiště na Kamechách s tím, aby se bezodkladně vyhlásilo výběrové řízení nové. Koalice však náš návrh odmítla.

Pro srovnání: Medlánky 2015 - fotbalového hřiště s umělým povrchem a osvětlením cca 13 mil. Kč. Tuřany 2018 – 2 x workoutové hřiště -1 mil. Kč.

Jan Suchý, STAN Bystrc

Přejeme všem našim občanům do nového roku 2019 - radostné dny, pokoj a lásku v srdci a co nejvíce dobrých zpráv.

 

Nechceme být partnery II. kategorie

 

Děkujeme všem našim příznivcům, že nás ve volbách podpořili. Hnutí Starostů a nezávislých zde, v naší obci, kandidovalo poprvé a také všichni, kteří se do kampaně u nás zapojili, měli na politickém „kolbišti“ premiéru. Domnívali jsme se, že po ukončení voleb dojde k mnoha jednáním s dalšími stranami, na kterých budeme diskutovat o našich programech a možných průnicích, kde se budeme vymezovat vůči druhým na zásadních tématech a že se i více poznáme.

Opak byl pravdou a my jsme se rázem ocitli v drsné politické realitě. V neděli po volbách mi volal starosta, že si máme do úterka rozmyslet vstup do dohodnuté koalice ČSSD, ODS a ANO. Nabídli nám 1 místo v radě s tím, že i když nás sice nepotřebují, tak by chtěli vytvořit širší platformu.

Dostavili jsme se na schůzku s přesvědčením, že nyní ta jednání teprve odstartují a my budeme hledat ty průniky, shody a souznění s našimi partnery. Hned úvodem nás p. starosta seznámil s faktem, že koaliční dohoda je již podepsaná. Ptali jsme se, proč nás nepřizvali již k jednání od počátku, pokud nás  chtějí do koalice, ale nedostali jsme moc uspokojující odpověď. Zdálo se, že jsme je také trochu zaskočili praktickým dotazem na podrobnější vysvětlení jejich dohody a našim přáním uplatnit naše priority. Po hodině a půl jsme se rozcházeli s tím, že naše hlavní programové body nemohou akceptovat, že větší zastoupení v radě mít nemůžeme a že se s námi jednotlivě už scházet nechtějí.

Tak toto byla ta naše nedohoda podle hesla: „Berte, co nabízíme, nebo běžte.“

Ano, v tuto chvíli jsme se nedohodli, protože nechceme být partnery II. kategorie pro vylepšení mediálního obrazu na veřejnosti. Je nám jasné, že z opozičních řad téměř nic neprosadíme, ale nemusíme sedět na radnici za každou cenu.

Zajímaly by nás však odpovědi na tyto otázky: Co bylo tak důležité, že se strany, které se vůči sobě zásadně vymezují na celostátní úrovni, u nás v Bystrci hned dohodly na koalici? Co bylo tím stmelujícím prvkem? Nebylo by férovější, kdyby tito kandidáti kandidovali spíše jako nezávislí?

Jsme si vědomi své ceny a také důvěry, kterou nám naši voliči vyslovili, a proto se budeme snažit plnit úkoly a pracovat v zastupitelstvu co nejlépe. Věříme, že naše opoziční zastoupení nebude marné. Jsme odhodláni klást nepříjemné otázky a důsledně kontrolovat veškeré dění na radnici, protože BYSTRC MÁ NA VÍC!

Jan Suchý, lídr STAN Bystrc

__________________________________________________________________________________________________

Komunální volby v Brně – Bystrci  5. - 6. 10. 2018:

VOLEBNÍ ÚČAST – 43,18 %

1. Česká strana sociálně demokratická - 6 zastupitelů – 38 508 hlasů (18.73 %)

2. ODS - 4 zastupitelé – 29 736 hlasů (14.46 %)

3. ANO 2011 - 4 zastupitelé – 29 407 hlasů (14.30 %)

4. Bystrčáci - 3 zastupitelé – 19 243 hlasů (9.36 %)

5. STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ - 3 zastupitelé – 19 174 hlasů (9.33 %)

6. KDU-ČSL - 3 zastupitelé – 18 521 hlasů (9.01 %)

7. Zelená pro Bystrc - 2 zastupitelé – 14 963 hlasů (7.28 %)

8. Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura - 2 zastupitelé – 13 221 hlasů (6.43 %)

 

Do zastupitelstva byli zvoleni:
1. Ing. Jan Suchý

 

2. Mgr. Bc. Ilja Kašík

 

3. Mgr. Daniel Munzar

Díky všem našim příznivcům za podporu. Věříme, že se nám Bystrc podaří posunout kupředu a že Vaši důvěru nezklameme.

___________________________________________________________________________________________________

Komunální volby
5. - 6. 10. 2018


BYSTRC MÁ NA VÍC!

 
 

 


Napište nám

Jméno
E-mail
Text vzkazu