Hlavní stránka Volby Archiv Krajské volby 2016 Kandidáti na hejtmany Martin Maleček

Martin Maleček

Kandidát na hejtmana v Jihomoravském kraji

Kontakty

Telefon: 604 416 222
E-mail: malecek.martin@volny.cz
Funkce: starosta městské části Brno-sever

Kandidátní listina

Volební web

Tři hlavní programové priority

  1. Kraj musí být složen ze zástupců obcí a měst, kteří již mají zkušenosti s prací v samosprávě a odpovědností za její fungování.

  2. Kraj musí přirozeným způsobem sjednocovat obce a města, kterými je tvořen, a být v tom nejlepším slova smyslu jejich „servisní“ organizací.

  3. Kraj musí být silný, emancipovaný a efektivní směrem k celorepublikové úrovni, využívající při tom veškerých svých kompetencí.

Proč kandiduji na hejtmana?

Protože mám jako dřívější občanský aktivista a nynější starosta dlouholeté zkušenosti jak s veřejnou činností a vedením samosprávy, tak i s odpovědností, která je s veřejnou činností nerozlučně spojená. A chci, v součinnosti s volebním uskupením starostů a zástupců jednotlivých regionů, toto přenést i na úroveň vedení Jihomoravského kraje.

Proč kandiduji za STAN?

Oslovil mě potenciál volebního projektu, který je postavený na akcentu profesním a kde jsou v rámci kandidátní listiny sdruženi zejména starostové ze všech regionů Jihomoravského kraje.

Životopis

Od roku 2015: starosta MČ Brno-sever.

2002 - 2015: OSVČ.

2000 – 2003: Masarykova univerzita, fakulta filozofická.

Od roku 2006: zakládající člen a předseda Občanského sdružení pro ŽP Ježkova.

V roce 2014: zakladatel a předseda politického hnutí SOL

Od roku 2013: tvůrce a předseda Rady občanských iniciativ k.ú. Lesná, o.s.

Tři největší úspěchy v politické kariéře

  1. 2013 - zastřešení od roku 2006 budované sítě občanských iniciativ v rámci obytné čtvrti Lesná, čímž se stala tzv. Rada občanských iniciativ protiváhou tehdejší samosprávy městské části Brno-sever.

  2. 2014 – vznik politického hnutí SOL (Sdružení občanů Lesné) a jeho vítězství v komunálních volbách v rámci celé MČ Brno-sever.

  3. 2015 – vyhlášení programu tzv. aktivní opozice, iniciování změny koalice a na základě volebního vítězství obsazení postu starosty MČ Brno-sever.