Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Tomáš Chmela: Chci ukázat, že slušnost není slabost a že fakta jsou víc než dezinformace.

Tomáš Chmela: Chci ukázat, že slušnost není slabost a že fakta jsou víc než dezinformace.

6. 4. 2024

Zlínský kraj je úžasné místo pro život, mám ho v srdci a dýchám za něj. Bylo by ode mne sobecké jen brát a nic ze svého know-how zpět nepředat. Jdu proto do krajských voleb probudit Zlínský kraj s koaliční kandidátkou Starostové pro Zlínský kraj s podporou TOP 09 a ZVUK 12.

Tomáš Chmela, lídr kandidátky Starostové pro Zlínský kraj s podporou TOP 09 a ZVUK 12 pro krajské volby 2024.

Tomáš Chmela, lídr kandidátky Starostové pro Zlínský kraj s podporou TOP 09 a ZVUK 12 pro krajské volby 2024.

Jsem slavičínský rodák i patriot, který odmalička toužil být archeologem. Tento sen se mi splnil, i když ve výkopech plných hlíny a bláta jsem nakonec neskončil. Archeologie mi zůstala celoživotním koníčkem a své postřehy jsem řadu let předával také studentům FF UK v Praze. Našel jsem se ale v tématu rozvoje regionů a obnovy venkova.

Šestým rokem jsem starostou v rodném Slavičíně, na což mě připravilo dlouholeté působení v celostátní organizaci obcí a měst Sdružení místních samospráv ČR. Veřejné dění mě zajímá odmalička a myslím, že nahoře chybí ještě pár slušných lidí, kteří si to poctivě odpracovali odspodu. Rád bych byl mezi nimi, protože už odmala jsem chtěl měnit svět. Starostou Slavičína jsem se stal za subjekt „Probudíme Slavičín“ s podporou STAN. Jak už název kandidátky napovídá, chtěl jsem hlavně město oživit a probrat z letargie. Slavičín trápil zejména masivní odliv obyvatel, který se nám podařilo zastavit pomocí nejrůznějších projektů s cílem zvýšit kvalitu života a rozšířit kapacity v oblasti bydlení. Přesně toho bych chtěl dosáhnout i na úrovni Zlínského kraje.

Velmi mi záleží také na životním prostředí, rád totiž chodím po horách a kopcích a vážím si krás přírody. Mám za sebou desítky projektů vycházejících ze zásad trvale udržitelného rozvoje. Město Slavičín se může pyšnit například vítězstvím v soutěži Inspirativní region ČR roku 2023, také si vysloužil první místo díky projektu Cirkula. To je centrum komunální energetiky a cirkulární ekonomiky, které vzniklo zčásti jako obnova zchátralé kotelny na uhlí.

Mým poznávacím znamením je vysazování alejí, ideálně s původními odrůdami ovocných stromů a nebo obnovování dávných polních cest (historika zkrátka nezapřu!). Svoji kandidaturu vnímám jako týmovou hru v dresu STAN, názory zdola chci tlumočit „nahoře.“ A prakticky? Biju se za záchranu veřejných služeb v regionech – ať už jsou to policejní stanice, stavební úřady nebo pobočky pošty, kam jsem pozval ministra vnitra Rakušana. Chci ukázat, že slušnost není slabost a že fakta jsou víc než dezinformace.

Autor: Tomáš Chmela