Hlavní stránka Regiony Vysočina Koncert Petra Bende nadchl a pomáhal

Koncert Petra Bende nadchl a pomáhal

10. 1. 2024

Nezapomenutelný a nádherný zážitek. Tak hodnotí předsedkyně Moravskobudějovického mikroregionu a Paprsku radostného žití Jana Kiesewetterová dvouhodinový koncert Petra Bende, který se konal v předvečer svátku Tří králů v Moravských Budějovicích.

Koncert Petra Bende nadchl a pomáhal

Koncert Petra Bende nadchl a pomáhal

Zaznělo mnoho známých hitů v klidnějších a akustických aranžích. O tom, že nešlo o tradiční vystoupení, svědčí i výběr hostů. Petra Bende totiž doprovodili Michal Grombiřík na cimbál a Dalibor Dunovský na basu. Zpěvák si navíc na pódium pozval hned čtyři pěvecké sbory z Třebíčska – Kapky ze ZUŠ Moravské Budějovice a Jeřabinu a Jeřabinku ze ZUŠ Jemnice.

Ujít si ho nenechala ani senátorka za Třebíčsko Hana Žáková. „Jsem za tento opravdu skvělý hudební zážitek na počátku nového roku moc ráda. Byla to jedinečná šance slyšet společně všechny pěvecké sbory z okolí,“ přidala se.

Koncert byl nejen příjemný, ale i charitativní. Výtěžek z něj totiž poputuje na přístavbu Domu sv. Antonína. Finanční dar v hodnotě deset tisíc korun předala i senátorka Žáková. „Bylo mi potěšením alespoň takto přispět ke stavbě nové části místního domova pro seniory,“ dodala s úsměvem Hana Žáková.

Autor: Jana Kudrhaltová

Fotoalbum