Hlavní stránka Regiony Vysočina Kandidátku Starostů pro Vysočinu povede Adam Joura

Kandidátku Starostů pro Vysočinu povede Adam Joura

29. 2. 2024

Starostové pro Vysočinu dnes zvolili lídrem kandidátky do krajských voleb devětatřicetiletého Adama Jouru. Na druhém místě kandidátky se objeví dosavadní krajský radní pro životní prostředí a zemědělství Pavel Hájek.

Adam Joura

Adam Joura

„Jsem přesvědčen, že jsme do čela kandidátky Starostů pro Vysočinu zvolili silné osobnosti se zkušenostmi z veřejné správy i soukromého sektoru. Jak za Adamem Jourou, tak za Pavlem Hájkem jsou z jejich předchozího působení vidět hmatatelné výsledky a úspěchy, i proto jejich nominace dnes naši členové jednomyslně podpořili. Věřím, že svými zkušenostmi, poctivostí i pracovitostí mají oba pánové dobré předpoklady pro řízení kraje,“ uvedl krajský předseda Starostů Lukáš Vlček.

Adam Joura v současné době působí jako jednatel rodinné firmy, která se zabývá mimo jiné opravami památek s řadou referencí na Vysočině. Zkušenosti má i coby zastupitel města Třebíče, úspěšně v minulosti také vedl regionální kancelář agentury CzechInvest či odbor rozvoje a investic na městském úřadě ve Žďáře nad Sázavou. Dále se podílel i na projektech Organizace spojených národů, společnosti IBM a dalších.

„Vysočina je můj domov. Záleží mi na lidech, kteří žijí ve všech jejích koutech, proto jim chci zajistit bezpečí, dostupnost kvalitních lékařů, skvělé školy, do nichž budou s chutí chodit naše děti, cesty, po nichž se dostaneme bezpečně a rychle, kam potřebujeme, a v neposlední řadě zdravou přírodu a prostředí ve městech i obcích. S mým týmem Starostů pro Vysočinu máme velmi konkrétní plány, jak náš kraj posunout kupředu,“ přiblížil Adam Joura. Konkrétní programové priority a celou kandidátku představí Starostové pro Vysočinu na tiskové konferenci před letními prázdninami.

Pavel Hájek má za sebou téměř dvacet let úspěšného starostování v Těchobuzi na Pelhřimovsku, kde se pod jeho vedením podařilo opravit památky ve vlastnictví obce. Aktuálně má jako krajský radní na starosti lesní a vodní hospodářství, zemědělství a životní prostředí. Zde se zasluhuje například o to, aby stavby ve vodním hospodářství mohly zrealizovat i ty nejmenší obce. V letošním roce se díky jeho práci podařilo v této oblasti vyčlenit historicky nejvyšší částku. „V gesci životního prostředí, lesů i vodního hospodářství jsou před námi na Vysočině ještě velké projekty, i proto jsem se rozhodl znovu kandidovat. Je potřeba dokončit práci na realizaci propojování vodárenských soustav, tak, aby měl každý občan Vysočiny k dispozici kvalitní pitnou vodu. Dále bych chtěl pracovat na urychlení vyplácení příspěvků na obnovu lesů po kůrovcové kalamitě,“ vysvětil Pavel Hájek.

Starostové pro Vysočinu jsou dlouhodobě fungujícím uskupením výrazných a úspěšných lokálních politiků v Kraji Vysočina. Vedle koaličního partnera, kterým jsou SNK-ED, kandidátku podpoří další významná regionální politická uskupení na Vysočině, jako jsou například Pro Třebíč, Žďár – živé město nebo Budějováci.

Autor: Daniela Kaiserová