Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj V Kolíně již funguje nová multifunkční hala

V Kolíně již funguje nová multifunkční hala

18. 6. 2021

Kolín se dočkal nové multifunkční sportovní haly v Borkách. Jde o první víceúčelovou halu ve městě, kterou využije řada tamních oddílů.

V Kolíně již funguje nová multifunkční hala

V Kolíně již funguje nová multifunkční hala

O potřebě nové sportovní haly se v Kolíně mluvilo přes dvacet let. A začátkem června se stal tento sen skutečností. Firma Strabag totiž slavnostně předala zástupcům města dokončenou multifunkční halu v Borkách. Výstavba krytého sportoviště u Labe začala loni v lednu a podle původního plánu měla skončit až letos na podzim. Dělníci však stihli práce zvládnout s výrazným časovým předstihem.

„Hala nabízí hřiště o rozměrech 40 krát 20 metrů a využijí je třeba naši florbalisté, házenkáři nebo futsalisté. V zadní straně haly je navíc umístěná horolezecká stěna a nechybějí ani šatny a potřebné zázemí,“ popsal starosta Kolína Michael Kašpar (STAN). Návštěvníkům dále poslouží tribuna pro 150 diváků a dělníci postavili u haly také parkoviště, příjezdovou silnici a vysázeli novou zeleň. Otázka sportovní haly se řeší v Kolíně už od začátku tisíciletí. Město původně uvažovalo, že by novou multifunkční halu s kapacitou patnáct set diváků umístilo u Vodního světa. Odhadovaná cena projektu však předčila možnosti radnice, která proto zvolila variantu menší haly s nižšími provozními náklady.

Jedním z iniciátorů méně okázalé haly byli kolínští florbalisté, kteří museli jezdit na zápasy do jiných měst. „Halu nebylo lehké prosadit; stálo nás to hodně úsilí, ale vyplatilo se. Jsme za to moc vděční. Těšíme se, až se poprvé představíme doma před svými fanoušky,“ dodal Petr Cícha, předseda florbalového klubu FBC Pitbulls Kolín. Celkové náklady na novou arénu vyšplhaly na téměřsto milionů korun. Většinu této sumy uhradila kolínská radnice a zhruba třicet milionů pokryla dotace od EU.

Autor: Aleš Kubelka, 5 plus 2 - Boleslavsko a Nymbursko