Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Náměstkem středočeské hejtmanky pro oblast financí a dotací byl zvolen Michael Kašpar

Náměstkem středočeské hejtmanky pro oblast financí a dotací byl zvolen Michael Kašpar

31. 10. 2022

Zastupitelstvo Středočeského kraje dnes na úvod svého jednání zvolilo náměstkem hejtmanky pro oblast financí a dotací Michaela Kašpara. Krajský zastupitel, který současně zastává funkci starosty Kolína, převezme agendu financí a dotací od radního pro veřejnou dopravu Petra Boreckého, který funkci dočasně vykonával po úmrtí Věslava Michalika. Nově zvolený náměstek Michael Kašpar se své agendy ujme již 1. listopadu 2022.

Náměstkem středočeské hejtmanky pro oblast financí a dotací byl zvolen Michael Kašpar

Náměstkem středočeské hejtmanky pro oblast financí a dotací byl zvolen Michael Kašpar

Náměstek pro oblast financí a dotací Michael Kašpar agendu přebírá od Petra Boreckého, který nadále pokračuje ve funkci radního pro oblast veřejné dopravy. „Funkci náměstka pro oblast financía dotací přijímám s velikou pokorou a děkuji zastupitelům za projevenou důvěru. Udělám maximum pro to, abych navázal na práci, kterou na kraji nastolil Věslav Michalik. Současně děkuji Petru Boreckému, který se částečně agendy během neobsazené pozice ujal. Zejména v současné situaci při rostoucí inflaci a situaci na trhu energií považuji za nutné, abychom v rámci rozpočtu hledali úspory a připravovali se na horší časy, které mohou ještě v příštím roce následovat. V souvislosti s tím jsem dnes zároveň rezignoval na post předsedy Výboru pro digitalizaci a chytrý kraj, kde jsem působil od krajských voleb,“ uvedl nově zvolený náměstek pro oblast financí a dotací Michael Kašpar, který svou funkci bude vykonávat jako neuvolněný člen krajské rady. Oblast inovací, kterou měl v gesci taktéž Věslav Michalik, zůstává i po zvolení nového náměstka v kompetenci hejtmanky Petry Peckové.

Michael Kašpar se narodil 12. července 1983 v Kolíně. Vystudoval magisterské studium na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí na Labem v oboru středoškolský učitel. Od roku 2020 je zastupitelem Středočeského kraje a od června 2019 starosta města Kolín. Funkci starosty obhájil také po letošních komunálních volbách.