Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Aktuality Tříkrálovou sbírku v Plzni zahájí biskup a představitelé města. Potrvá do 14. ledna

Tříkrálovou sbírku v Plzni zahájí biskup a představitelé města. Potrvá do 14. ledna

2. 1. 2014

V Plzni dnes startuje tradiční Tříkrálová sbírka. Jejím účelem není jen vybrat peníze na charitní projekty, ale především osobní kontakt s lidmi, které navštíví skupinky koledníků. Ve dveřích jim popřejí, zazpívají, a tak se i velká skupina nevěřících občanů setká možná poprvé s prací charity.
Tříkrálovou sbírku v Plzni zahájí biskup a představitelé města. Potrvá do 14. ledna

Tříkrálovou sbírku v Plzni zahájí biskup a představitelé města. Potrvá do 14. ledna

Tříkrálová sbírka v Plzni začne v 16 hodin v mázhauzu plzeňské radnice. 
 
Slavnostního zahájení se zúčastní biskup plzeňský František Radkovský a představitelé města. A co se bude dít dál? 
 
„Po tomto slavnostním zahájení budou koledníci převezeni pivovarskými koňmi – pokud počasí vydrží – až do katedrály sv. Bartoloměje, kde pak bude požehnání koledníkům a ztvárnění tohoto vánočního příběhu profesionálním souborem ze Starého Plzence. Pak už se koledníci mohou rozběhnout po Plzni a přát všem štěstí a zdraví,“ popisuje pracovnice charity a koordinátorka sbírky v Plzni Anna Srbová. 
 
Zapečetěné kasičky a organizační pokyny pro koledníky budou k dispozici od dnešního odpoledne v budově plzeňského biskupství. 
 
„Byli bychom velmi rádi, kdyby nám pomohli ještě další koledníci, protože abychom stačili se 60 skupinkami, které zatím máme k dispozici, obejít celou Plzeň, to není v lidské síle,“ žádá o pomoc Srbová. 
 
Organizátoři připravili také řadu doprovodných akcí. „Proto bych chtěla pozvat ještě 5. ledna na Tříkrálový koncert do kostela sv. Jana Nepomuckého na Klatovské třídě v 15 hodin. Doprovodných akcí je samozřejmě více,“ říká koordinátorka. 
 
Výtěžek ze sbírky půjde hned na několik charitních projektů. „Vybrané prostředky jsou určeny z 50 procent na podporu chráněného bydlení, 20 procent se vrací do farností na akce pro sociálně slabé děti a mládež, 15 procent vybraných prostředků přijde jako aktuální výpomoc lidem z ulice a bez domova a 15 procent je určeno pro domov sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni,“ upřesňuje Srbová. 
 
I když svátek Tří králů je 6. ledna, v Plzni potrvá sbírka až do 14. ledna.