Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Tiskové zprávy Prohlášení STAN Ostrava k odvolání vedení MOb Hariánské Hory a Hulváky

Prohlášení STAN Ostrava k odvolání vedení MOb Hariánské Hory a Hulváky

5. 11. 2020

Jako členové a příznivci hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ v Ostravě se snažíme o kultivaci politického prostředí.

Radnice obvodu Mariánské Hory a Hulváky

Radnice obvodu Mariánské Hory a Hulváky


V úterý 2.11. došlo na mimořádně svolaném zastupitelstvu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky k nečekanému odvolání rady a starosty. Se způsobem jakým k tomu došlo rozhodně nesouhlasíme a kultivaci politického prostředí to vůbec nepomůže.
Jsme přesvědčeni, že v době nouzového stavu není prostor pro plytké politikaření. Naším společným cílem napříč společností by měl být co nejrychlejší návrat do normálu. Svolání mimořádného zastupitelstva kvůli řešení svých politických sporů vnímáme jako velmi nezodpovědné vůči ostatním. Bod odvolání uvolněné zastupitelky a bývalé starostky Liany Janáčkové mělo odkladný účinek a mohlo být realizováno na řádném prosincovém zastupitelstvu.
Zmatečné rozšiřování bodů přímo jednání zastupitelstva o odvolání rady a starosty bez jakékoliv předešlé komunikace je samozřejmě dle zákona o obcích možné. Avšak odvolat radu a starostu za „zavřenými dveřmi“ při nouzovém stavu bez veřejnosti vnímáme jako politikaření a hon za vlastními ambicemi.
Jako základ veškeré politického života považujeme komunikaci, o kterou se naše hnutí snaží na všech úrovních. Odsuzujeme proto jednání místostarosty Ing. Filipa Čmiela (kandidoval za SPD nyní Trikolóra), který vedení MOb neinformoval o svém kroku zrady a z pozice místostarosty neřešil své problémy nejprve přímo s vedením či starostou MOb. Slušnost není slabost!
Odvolání rady a starosty je velmi zásadním zásahem do chodu městského obvodu a v době řešení krizových záležitostí a přípravy rozpočtu na příští rok jde o velmi nezodpovědný a hazardující krok.


Jiří Jureček, předseda STAN OV