Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Aktuality Lídr za STAN Petr Letocha navštívil Bruntálsko

Lídr za STAN Petr Letocha navštívil Bruntálsko

25. 6. 2021

Jako další region při svých cestách si Petr Letocha, který je nejvýše postaveným kandidátem za STAN na koaliční kandidátce vybral Bruntálsko.

Starostka Karlovy Studánky Radka Chudová a Petr Letocha

Starostka Karlovy Studánky Radka Chudová a Petr Letocha

V uplynulém týdnu se petr Letocha vypravil za několika starosty do okresu Bruntál.

Jako první zastavení bylo v Karlově Studénce, kde dlouze diskutoval s tamní starostkou Radkou Chudovou o problémech, které tuto známou obec v Jeseníkách trápí. Jedním z palčivých problémů jsou nedávné soudní spory za navrácení majetku. Obec se potýká s turistickým ruchem a proto má v plánu výstavbu parkoviště pro návštěvníky obce. Těch sice v dobách pandemie výrazně ubylo, ovšem v Karlově Studánce všichni věří v brzký návrat k normálnímu životu bez restrikcí. Pro své občany by taky rádi vybudovali nové nájemní byty.

Zajímavá byla rovněž návštěva Rýmařova, kde Petra přivítal starosta města Luděk Šimčík, který je na radnici první volební období a rád by v načaté práci pokračoval i po příštích volbách. Investice v tomto nejzápadnějším městě Moravskoslezského kraje směřují zejména do opravy komunikací a budování chodníků a velkou část finančních prostředků investují do oprav a modernizací  škol a školek.

Do třetice zavítal lídr za STAN do malebné obce Široká Niva, kde navštívil paní starostku Alenu Mateovou. Ać se paní starostka rozhodla v následujícíh komunálních volbách do čela obce nekandidovat, snaží se svému budoucímu nástupci předat obec nejen krásnou ale i obce, která má svůj strategický plán na několik let dopředu. V současné chvíli ještě paní starostka plánuje rozšíření stávajícího parkoviště proti školce a opravu budovy obecního úřadu.

"Jsem velice rád, že jsem mohl poznat obce a města v Jeseníkách taky z jiného úhlu než jen jako turista, který tuto destinaci často navštěvuje", přiznává Petr Letocha. "Paní starostky i pan starosta se netají tím, že je zde mnoho problémů, které jsou před turisty skryty a oni se je snaží ze všech svých sil a dle finančních možností pomalu napravovat tak, aby byla tato oblast  i nadále rájem pro turisty i dobrým místem pro jeho občany", dodává lídr kandidátky za STAN.

Autor: L Honusek 2