Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Komunální volby 2022 Karlovy Vary Albert Tošovský (STAN): „Naplňujeme naše priority a pracujeme na vzniku veterinární ambulance“

Albert Tošovský (STAN): „Naplňujeme naše priority a pracujeme na vzniku veterinární ambulance“

31. 1. 2023

Na základě iniciativy člena krajského výboru pro regionální rozvoj Alberta Tošovského se již uskutečnilo několik jednání se zástupci kraje, s členem rady Vítem Hromádko, dále pak s ředitelkou Krajské veterinární správy a předsedkyní okresního sdružení Komory veterinárních lékařů. Tyto jednání měli za cíl zajistit veterinární ambulanci 24/7 na území Karlovarského kraje.

Albert Tošovský (STAN): „Naplňujeme naše priority a pracujeme na vzniku veterinární ambulance“

Albert Tošovský (STAN): „Naplňujeme naše priority a pracujeme na vzniku veterinární ambulance“

„Předvolební téma veterinární ambulance doznává konkrétních obrysů a daří se řešit konkrétní podobu zajištění veterinární péče 24/7 z hlediska technického, personálního a organizačního zabezpečení,“ uvedl Albert Tošovský (STAN).

Během jednání jsme řešili, zda by bylo vhodnější zavést centrální veterinární ambulanci, nebo se vydat cestou využití mateřských ambulancí veterinárních lékařů zapojených do systému. V tom případě by bylo nutné vytvořit informační systém, který by majitele „domácích mazlíčků“ navedl na právě otevřenou pohotovost a plnil by i edukativní funkci.

Radní Vít Hromádko (SNK1) dodal, že je primárně počítáno se zapojením zejména místních veterinárních lékařů. Ti budou v nejbližší době osloveni kvůli jejich případnému zájmu projekt podpořit, včetně požadavků pro ideální zapojení do něj.

„Pracovní skupina řešící vznik veterinární ambulance vnímá tento krok jako nezbytný a pro řadu obyvatel kraje půjde o zásadní službu. Programová priorita představitelů STAN v Karlových Varech v čele s Albertem Tošovským a  Žanetou Salátovou, může být v dohledné době naplněna,“ dodal krajský radní pro sociální věci Robert Pisár (STAN).

Autor: Jiří Duchek, Albert Tošovský