Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj V Kuřimi mají nový dopravní terminál

V Kuřimi mají nový dopravní terminál

4. 7. 2023

Nový dopravní terminál, propojující autobusovou, železniční i cyklodopravu otevřeli v Kuřimi. Terminál je moderní a zejména pro cyklisty nabízí nové prvky jako jsou uzamykatelné boxy s nabíječkou či myčka.

V Kuřimi mají nový dopravní terminál

V Kuřimi mají nový dopravní terminál

Minulý týden byl slavnostně uveden do provozu rekonstruovaný dopravní terminál v Kuřimi. Část pro autobusy byla rozšířena ze tří na pět nástupišť, úplně nové zázemí mají cyklisté. Celá rekonstrukce stála 131 milionů, přes 70 milionů byla dotace z programu ITI Brněnské aglomerace.

„Čtyři nástupiště jsou nyní zastřešena a jsou nově suchou nohou dostupná z nádražní budovy. Máme nové uzamykatelné cykloboxy, z nichž 12 je vybaveno nabíjecími stanicemi, opodál je i myčka kol, “ popisuje novinky starosta Kuřimi Drago Sukalovský (STAN).

Nástupiště jsou vybavena moderním a úsporným osvětlením, wi-fi připojením a nabíjecí stanicí pro mobilní telefony. Autobusový terminál a železniční nádraží jsou nyní plně bezbariérové a poskytují toalety, sprchu a přebalovací pult. V následujících dnech se také započne s rekonstrukcí nádražního parku, čímž se kompletně dokončí proces modernizace celého prostoru.

Autor: Martin Vérteši