Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Obecní byty v brněnských Vinohradech mají nové elektroinstalace

Obecní byty v brněnských Vinohradech mají nové elektroinstalace

1. 12. 2021

Městská část Brno-Vinohrady dokončila náročnou obnovu elektroinstalací ve společných prostorách obecních bytových domů. Pod akcí, která vyšla na 57 milionů korun, je podepsán místostarosta Michal Krejsa (STAN).

Obecní byty v brněnských Vinohradech mají nové elektroinstalace

Obecní byty v brněnských Vinohradech mají nové elektroinstalace

V letech 2018-2021 se podařilo dokončit náročnou výměnu starých elektrických rozvodů ve společných prostorách obecních bytových domů městské části Brno-Vinohrady za novou. Celkem se výměna elektroinstalací dotknula přibližně jednoho tisíce obecních bytů v tomto sídlišti.

„Cílem opravy se stala obnova elektroinstalace páteřních rozvodů a společných prostor domů, nových rozvodných skříní, včetně výměny a rozšíření stávajících světel včetně pohybových čidel na chodbách domů. Dále byla nainstalována nouzová úniková osvětlení s vlastními zdroji zálohy, provedena kompletní výměna domovních telefonů či zajištěna nová připojení stávajících ventilátorů na střechách domů," upřesnil místostarosta městské části Michal Krejsa (STAN).

Náklady na celkový rozsah prací v letech 2018-2021 dosáhly v souhrnu částky 57 milionů korun. Nová elektroinstalace v domech zvýší komfort a bezpečnost bydlení.

 

Autor: Martin Vérteši