Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Drago Sukalovský: Obchvat Čebína bude hotový na podzim

Drago Sukalovský: Obchvat Čebína bude hotový na podzim

17. 7. 2023

Už na podzim by měl být zprovozněn obchvat Čebína. Půjde o první z řady dopravních staveb, které mají ulehčit dopravě severně od Brna. Na přípravách se významně podílí starosta Kuřimi Drago Sukalovský (STAN).

Drago Sukalovský: Obchvat Čebína bude hotový na podzim

Drago Sukalovský: Obchvat Čebína bude hotový na podzim

Výstavba obchvatu Čebína pokračuje! Po nové silnici projedete už za pár měsíců. Stavební firma nyní na hlavní trase pokládá štěrkodrť, dokončuje mosty a připravuje betonáž. Hotové je přemostění Sentického potoka a převedení toku do vydlážděného koryta.

Kromě toho staví dělníci na čtyřkilometrovém úseku dvě protihlukové stěny dlouhé zhruba jeden a půl kilometru, cestu zpestří čtyři mosty.

„Obchvat zpříjemní život obyvatelům dotčených obcí, řidičům urychlí jízdu. Součástí budou dva pruhy v každém směru, u Kuřimi se silnice napojí kruhovým objezdem, do Tišnova pak mimoúrovňovými křižovatkami,“ popisuje stavbu náš kuřimský starosta Drago Sukalovský.

Právě kruhový objezd před Čebínem směrem od Kuřimi bude prvním místem, kde se obchvat za bezmála půl miliardy korun připojí na silnici 385. Dalším se stane křižovatka mezi Senticemi, Hradčany a Čebínem.

Čebínem denně projede přibližně sedmnáct tisíc aut v jednom směru, obchvat proto vytížené dopravě významně uleví. První průjezd si vychutnáte začátkem října, zbývající stavební práce dokončí pracovníci do prosince.

Obchvat Čebína je v lokalitě vůbec prvním, který se povedlo dotáhnout až k samotné výstavbě. Na vavřínech ale neusínáme, zajištění plynulé dopravy je klíčem ke spokojenosti obyvatel i řidičů. Proto dále pracujeme třeba na přípravě budoucího obchvatu Hradčan.

Autor: Martin Vérteši