Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Praha pořídí budovu v ulici U Pergamenky v Holešovicích. Přestaví ji na střední školu.

Praha pořídí budovu v ulici U Pergamenky v Holešovicích. Přestaví ji na střední školu.

16. 4. 2024

Praha posílí své kapacity středních škol. Rada hl. m. Prahy v pondělí odsouhlasila koupi budovy na adrese U Pergamenky 1455/11 v pražských Holešovicích. Hlavní město objekt pořídí za kupní cenu 198 881 000 Kč od soukromého majitele. Následně bude budova přestavěna pro potřeby střední školy. Záměr musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

zdroj: U Pergamenky 1455/11, zdroj: mapy.cz

zdroj: U Pergamenky 1455/11, zdroj: mapy.cz

V objektu bude zřízena všeobecně zaměřená střední škola s předpokládanou kapacitou 520 studentů. Objekt má výbornou dopravní dostupnost. Zmíněná kupní cena byla stanovena znalcem Liborem Zimou a následně ověřena aktuálním posudkem.

Rozšiřování školních kapacit je, nejen, mou prioritou již od minulého roku. Je potřeba, abychom do kapacit investovali, abychom kupovali budovy. Právě tuto budovu jsem dostal jako tip, společně s dalšími 14 objekty. Všech 15 staveb jsem ve spolupráci s PDS prošel, a právě tato budova se jeví jako nejvhodnější k zakoupení a přestavění pro účely školství. Bude potřeba rekonstrukce, ale budova splňuje vše, co potřebujeme. V dané lokalitě je potřeba posílit školní kapacity, odhadujeme, že by budova mohla být ke vzdělávacím účelům využívána již během roku 2027, pokud se nám podaří jednat rychle a efektivně bez dalších průtahů. Opravdu bychom měli v této věci podniknout kroky co nejrychleji, skutečně nemáme na co čekat,“ říká Antonín Klecanda, radní hl. m. Prahy pro oblast školství, sportu a volného času.

Zřízením nového pracoviště střední školy se významně posílí potřebné kapacity středních škol v Praze. Kapacity jsou zde objektivně dlouhodobě nedostatečné, do Prahy navíc dojíždí velké množství žáků a studentů z jiných krajů. Demografická prognóza počítá se stále se zvyšujícím se počtem patnáctiletých až do roku 2025, přičemž do roku 2032 lze očekávat určitou stagnaci počtu patnáctiletých na území hl. m. Prahy na úroveň roku 2023/2024.

Zdroj: Praha koupí budovu v ulici U Pergamenky v Holešovicích. Přestaví ji na střední školu (Portál hlavního města Prahy)

Autor: Klára Neumannová