Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Rakušan: Přijdeme-li o nezávislost veřejnoprávních médií, naše svoboda je ohrožena

Rakušan: Přijdeme-li o nezávislost veřejnoprávních médií, naše svoboda je ohrožena

17. 10. 2019

Rakušan: Přijdeme-li o nezávislost veřejnoprávních médií, naše svoboda je ohrožena

Rakušan: Přijdeme-li o nezávislost veřejnoprávních médií, naše svoboda je ohrožena

Poslanci se už dnes již poněkolikáté pokusí schválit výroční zprávy a zprávy o hospodaření ČT za roky 2016, 2017 a 2018. Pokud by dvě po sobě jdoucí zprávy neschválili, otevřela by se Sněmovně možnost odvolat Radu ČT a zvolit novou.

„V současné době, kdy je většina medií v České republice ve vlastnictví oligarchů, je o to více důležité pečovat o ochranu nezávislosti těch veřejnoprávních. Na Českou televizi, Rozhlas i ČTK je vyvíjen nepřiměřený tlak ze strany politiků, kteří zpochybňují jejich vyváženost a vytvářejí nebezpečné návrhy, jakým byl nápad redaktory vybírat ve volbách. Stále věřím, že zástupci ANO odolají choutkám nedemokratických stran, pro které by destrukce svobodných médií k třicetiletému výročí Sametové revoluce byla symbolickým uspokojením,“ říká předseda hnutí Vít Rakušan.

„Strany dlouhodobě brzdící projednávání zpráv ČT nemají problém s kvalitou samotných zpráv. Účel je jiný. Ale zástupci ANO, SPD a KSČM ho pouze nechtějí říct nahlas. Tyto strany se pouze snaží veřejnoprávní média zkrotit a držet je pod neustálým tlakem. Svobodná média jsou nezbytnou součástí svobodného, demokratického státu, proto musí všichni svědomití poslanci, kterým není budoucí vývoj našeho státu lhostejný, hlasovat pro schválení zpráv, jež jsou ve skutečnosti naprosto v pořádku,“ dodává předseda poslaneckého klubu Jan Farský.

Autor: Tomáš Pergl, tiskový mluvčí STAN