Hlavní stránka Dana Drábová

Dana Drábová

Dana Drábová se narodila 3. června 1961 v Praze. Absolvovala Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT, v roce 2002 získala doktorát v oboru jaderné inženýrství. Pracovala jako jaderná inženýrka. V současnosti je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Od roku 1998 je zastupitelkou města Pyšely, již šestým rokem vykonává funkci místostarostky města. Zaměřuje se na podporu realizace velkých infrastrukturních projektů: kanalizace, vodovodů, rekonstrukci základní a mateřské školy, revitalizaci náměstí, včetně získávání dotací. Dlouhodobě se také věnuje rozpočtu města.

Jako krajská zastupitelka by chtěla prosazovat otevřený, klidný a poctivý přístup k řešení problémů. Je připravena podporovat investice do infrastruktury. Systematicky by se chtěla věnovat oblasti školství, a to především jeho celkové koncepci a realizování této koncepce. V oblasti školství prosazuje podporu vzdělávání v přírodních vědách a technických oborech, které považuje za klíčové pro budoucí směřování a úspěšnost nejen kraje, ale celé země. Chtěla by uplatnit své zkušenosti a být prospěšná také v oblasti krizového plánování.

Dana Drábová je svobodná a bezdětná. Ráda chodí krajinou, zajímá ji historie, ve volném čase poslouchá dobrou hudbu: vážnou, jazz, ale také francouzský šanson.