Hlavní stránka Volby Komunální volby 2022 Matonohová Irena

Matonohová Irena

Irena Matonohová (*1973)

Jihomoravský kraj

/matonohovaSTAN/


Irena Matonohová se narodila v Brně, v němž i prožila celý svůj dosavadní život. Není to ale  tak, že by nevykoukla někam ven. Velmi ráda cestuje a poznala již mnoho zemí na všech  kontinentech (kromě Antarktidy). Tato poznání ji motivovala ke vstupu do politiky, s cílem  využít nabyté zkušenosti pro rozvoj jihomoravské metropole. 
Irena má pro tuto práci i další předpoklady; vystudovala práva, v roce 2001 ukončila  doktorandské studium. Zajímá se o historii a i zde nalézá inspiraci a nápady, která lze přetavit v řešení, jež jsou a budou výhodná pro občany města Brna. 
Do politického vlaku naskočila s plnou parádou v roce 2009 a již za rok se stala lídryní pro  brněnské komunální volby a posléze zastupitelkou. O dva roky později rozšířila svůj politický  obzor, když se probojovala do zastupitelstva Jihomoravského kraje. 
Irena hraje ráda na klavír a téměř vždy, když kolem ní krouží lahodné tóny, přemýšlí  s uvolněnou myslí nad tím, co vše by se dalo zlepšit nejen v celém Brně, ale i v Maloměřicích  a Obřanech, kde od roku 2018 působí jako radní. Když vyjede na kole, vidí, jak je nedotažený  a nekompletní systém cyklostezek. Při jízdě v MHD si uvědomuje, že doprava v Brně musí být  pro občany dostupnější a pro motoristy zase průjezdnější. 
Těch problémů, které volají po řešení je ale víc, ale Irena je na tuto misi připravena více než  dobře. Proto znovu kandiduje na nejvyšších pozicích jak ve své městské části, tak i v Brně v barvách hnutí STAN a je připravena pro své spoluobčany udělat maximum.


Funkce

Zaměstnání

Podnikatelka, právnička