Hlavní stránka Volby Komunální volby 2022 Francová Kateřina

Francová Kateřina

Kateřina Francová

Zlínský kraj

katerina.francova.39


Narodila se v roce 1974 ve Zlíně, kde vystudovala obor dětská sestra na Střední zdravotnické škole. Poté absolvovala bakalářské studium ošetřovatelství na Univerzitě Palackého v Olomouci. Po studiu vyučovala na Střední zdravotnické škole a na Univerzitě Tomáše Bati, pracovala také ve zlínské nemocnici. V roce 1993 získala ocenění Hospodářských novin, a to Živnostník roku Zlínského kraje. O několik let později se stala majitelkou dětského centra Baby club Nekky ve Zlíně. 
Nyní je třetí volební období v Radě města Zlína a druhé volební období náměstkyní primátora. Do její agendy patří oblast školství, kde se zaměřila především na bezpečnost dětí, zdravé stravování a dobré podmínky k pohybu. Kromě toho má na starosti bytovou oblast, kde se snaží zajistit podporované bydlení pro potřebné skupiny obyvatel a prostřednictvím plánované družstevní výstavby dostupné bydlení mladým lidem a rodinám s dětmi. 
Díky zkušenostem ze soukromé firmy i nemocnice bere svou práci jako poslání. Vše, co dělá, se vždy snaží dělat zodpovědně, poctivě a s respektem. Překážky bere jako výzvy k hledání nových cest. Pevně věří, že dokáže dát dohromady dobrý tým z lidí, kteří si budou navzájem věřit a kteří “potáhnou za jeden provaz”.

 


Funkce