Hlavní stránka Volby Archiv Senátní volby 2016 Naši kandidáti do Senátu Růžička Jiří

Růžička Jiří

Jiří Růžička

Hlavní město Praha


Narodil jsem se v roce 1948 v Praze. Absolvoval jsem Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v oboru tělesná výchova – český jazyk a literatura a od roku 1978 působím na Gymnáziu Jana Keplera v Praze 6, kde jsem od roku 1990 ředitelem – v současné době uvolněný. Celý život aktivně sportuji, věnoval jsem se lehké atletice, nyní mám ale blíže spíš k lyžování a cyklistice. 

Od roku 2014 jsem zastupitelem Městské části Praha 6, kde v současné době působím jako předseda Výboru pro výchovu a vzdělávání. Ve svém obvodu jsem se zasadil například o jednodušší a přehlednější zápis dětí do mateřských škol nebo o získání prostředků na výstavbu nové budovy ZŠ Zličín. Společně se zástupci Prahy 6 podnikám kroky, které by vedly k záchraně a otevření areálu zámečku Veleslavín pro občany. V roce 2016 jsem byl zvolen do Senátu PČR jako nezávislý kandidát na návrh TOP 09 a STAN s podporou KDU-ČSL. V roce 2018 jsem se stal 1. místopředsedou horní komory a tuto funkci zastávám dodnes. 

Na půdě Senátu soustavně prosazuji zkvalitnění podmínek pro vzdělávání. I ve své další činnosti se zaměřuji především na projekty věnující se školství a vzdělávání. Tradičně spolupracuji s projekty Global Teacher Prize či DofE: Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. A pořádám například i simulace evropských parlamentů a jednání Senátu pro žáky a studenty. 

Jako 1. místopředseda se pravidelně účastním přijetí, pracovních jednání a zahraničních cest, při kterých kladu důraz na prohlubování politické a hospodářské spolupráce a spolupráce v rámci vědy a vzdělávání. I v budoucnu bych se rád podílel na tom, aby Senát stál pevně na pozicích zastánce svobody, demokracie a ústavnosti.

 


Funkce