Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Zapojte se do podpory spolků, setkejte se s ministrem nebo navštivte konferenci STAN

Zapojte se do podpory spolků, setkejte se s ministrem nebo navštivte konferenci STAN

23. 3. 2023

Po lednové konferenci ve Vsetíně navazujeme v hnutí STAN Zlínského kraje řadou dalších aktivit. Svoji činnost právě zahájil spolek pro podporu spolkové činnosti, náš kraj navštíví ministr školství (Aktualizováno 30. 3.: Bohužel se návštěva musela z dubnového termínu přesunout. Jakmile bude dojednán náhradní termín návštěvy, budeme informovat) a na celostátní úrovni se chystá velká konference otevřená všem zájemcům z řad hnutí STAN i spolupracujících starostů či zastupitelů. Více se dozvíte v tomto reportu.

Aleš Durďák, krajský předseda STAN Zlínský kraj

Aleš Durďák, krajský předseda STAN Zlínský kraj

PODPORA SPOLKŮ ZÍSKÁ REÁLNOU PODOBU
Paní Věra Dobešová, místopředsedkyně Oblastní organizace STAN Uherské Hradiště a také zakladatelka několika spolků, společně s dalšími regionálními příznivci STAN postupně dokončuje poslední náležitosti vedoucí k založení nového spolku a navazuje tak na svůj slib z lednové konference STAN ZLK. Tedy vytvořit spolek, jenž se bude zaměřovat na pomoc ostatním spolkům a pomáhat jim v jejich celkovém rozvoji. Věřím, že tato činnost zvýší zájem o nové zájemce STAN ve Zlínském kraji a postupně tak budeme rozšiřovat členskou základnu také do nových částí Zlínského kraje. Máte-li zájem Věru Dobešovou podpořit, ozvěte se jí na e-mail dobesovavera@seznam.cz. Tato podpora může mít podobu vašeho přímého zapojení se do projektu nebo poskytnutí tipů na spolky, které by uvítaly rozvoj v rámci své dosavadní činnosti.

MINISTR ŠKOLSTVÍ VE ZLÍNSKÉM KRAJI

(Aktualizováno 30. 3.: Bohužel se návštěva musela z dubnového termínu přesunout. Jakmile bude dojednán náhradní termín návštěvy, budeme informovat)

KONFERENCE STAROSTOVÉ NEJEN STAROSTŮM
V sobotu 15. dubna proběhne konference Starostové nejen starostům, která navazuje na úspěšný loňský ročník. Konferenci vnímám jako vhodnou příležitost jak načerpat novou inspiraci a zároveň se seznámit s dalšími lidmi ze STAN. Pod tímto odkazem naleznete pozvánku. Prosím, máte-li o akci zájem, registrujte se co nejdříve.

 

S pozdravem
Aleš Durďák
krajský předseda STAN Zlínský kraj

Autor: Marek Smetana