Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Ve Starém Městě se draží pozemky, radnice nabízí výhodné půjčky místním

Ve Starém Městě se draží pozemky, radnice nabízí výhodné půjčky místním

31. 8. 2023

Radnice ve Starém Městě uvolnila k prodeji 18 stavebních parcel, které se nachází v areálu bývalého Školního hospodářství. O pozemky bylo možné se ucházet ve veřejné dražbě, přičemž minimální cena stanovená za m2 činila 3500 Kč bez daně. Poloha pozemků je lukrativní i díky tomu, že v jejich blízkosti má být v příštích letech dobudována dálnice D55.

Martin Zábranský, starosta Starého Města.

Martin Zábranský, starosta Starého Města.

Celková rozloha nabízených pozemků činí více než  8 tis. m2. Dražba tím pádem městu přinese minimálně 28,8 milionu korun bez daně. „Na prodeji ale nic nevyděláme, ani to není cílem. Cena pozemků vychází z nákladů na vybudování technické a dopravní infrastruktury a samozřejmě zahrnuje i pořizovací investici do bývalého statku, který jsme kupovali od Zlínského kraje. Když se mrknete na ceny v Uherském Hradiště, tak jsou rozhodně vyšší,“ uvedl Martin Zábranský, starosta Starého Města (STAN). Zmínil také, že radnice navíc lokalitu napojí na hotel Synot, postaví zde dětská hřiště nebo například instaluje mobiliář. „Prodej tradičně uskutečníme formou obálkové metody, zájemci do obálky napíší částku, kterou jsou připraveni zaplatit za metr čtvereční, a komise je pak před zraky veřejnosti otevře. Vítěze určí nejvyšší nabídnutá cena,“ doplňuje starosta.

V lokalitě by mělo vyrůst celkem 80 rodinných domů. Bývalý areál Školního hospodářství se pozvolna mění v satelitní městečko. Ve Velehradské ulici už několik domů stojí, výstavba tady probíhá pátým rokem. „Staré Město je pro svou polohu velmi lukrativním místem pro bydlení. Plná občanská vybavenost, kvalitní školství, zdravotnictví, kultura a sport i nabídka dalších služeb, to vše je pro mladé rodiny velkým tahákem,“ vysvětluje Martin Zábranský. Město rozdělilo nabídku stavebních ploch do čtyř etap, s jejichž prodejem počítá v následujícím desetiletí.

Nově radnice nabízí nízkoúročné půjčky pro občany s trvalým pobytem ve Starém Městě pro účel výstavby rodinných domů. K tomuto účelu slouží Fond rozvoje bydlení. „Když všechno půjde jak má, tak noví vlastníci pozemků třeba zahájí stavbu už na jaře. Limit mají tři roky, na kolaudaci pak pět,“ vysvětluje Martin Zábranský.

Autor: Marek Smetana