Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj STAN Zlínský kraj bude hostit ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka

STAN Zlínský kraj bude hostit ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka

6. 10. 2023

Zlínský kraj není periferie Evropy, ale křižovatka zájmů, dopravních směrů i inovací uprostřed Evropy. Takové poselství očekávají od návštěvy ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka starostové na Zlínsku. Ten do kraje zavítá v pondělí 9. října 2023 a na přípravě programu dne se podílí Krajský výbor STAN Zlínského kraje ve spolupráci s hlavní kanceláří hnutí.

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák navštíví Zlínský kraj.

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák navštíví Zlínský kraj.

V rámci pestrého programu proběhne setkání ministra s Krajským výborem STAN ZLK. S panem ministrem hodláme diskutovat o krajských záležitostech s přesahem do celostátní politiky i naopak.

Připravena je také exkurze v jednom z místních technologických podniků. Jedná se o moderní firmu zaměřenou na evropský trh. Je třeba ocenit a vyzdvihnout takové zaměstnavatele, díky kterým je bráněno vylidňování regionu a díky nimž je podnikatelské prostředí konkurenceschopné na evropské úrovni.

Se Spolkem Memoria je sjednána prohlídka věznice UH. Pan ministr Dvořák je celoživotním odpůrcem komunismu a vzhledem k aktuálním politickým debatám na úrovni sněmovny o tom, co je a není totalita je návštěva tohoto muzea nanejvýše příhodná a symbolická. Navíc by přítomnost ministra Dvořáka mohla být ku prospěchu při pomoci naplnění jedné z vizí Spolku Memoria, která zní: "Jsme přesvědčeni, že uherskohradišťská věznice a její budoucí Památník je místem významu nejen regionálního a celostátního, ale aspiruje na silnou pozici v rámci evropského připomínání obětí totalitních režimů."

Hlavní část programu přijde v samém závěru dne. Od 17:30 je plánována diskuse se zájemci z řad členské základny hnutí STAN Zlínského kraje a také se zájemci z řad veřejnosti (pouze po předchozí registraci u tajemníka hnutí STAN ZLK - marek.smetana@stan.cz). Setkání se uskuteční ve Starém Městě.

Celým dnem bude ministra Martina Dvořáka doprovázet po Zlínsku a především po Uherskohradišťsku předseda Krajského výboru STAN Zlínského kraje, Tomáš Chmela, který říká: "Velmi si vážím zájmu a ochoty pana ministra Dvořáka navštívit náš kraj a probrat s námi, co nás tíží a naopak se podívat na naše přednosti v různých ohledech. Jsme regionem přímo zasaženým výbuchy ve Vrběticích a to je jeden z mnoha dalších důvodů, proč je pro nás prioritou evropské směřování. Věřím, že setkání bude ve výsledku oboustranně užitečné."

Autor: Marek Smetana