Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj STAN ve Zlínském kraji je posílen o starosty z Nivnice a Slavičína

STAN ve Zlínském kraji je posílen o starosty z Nivnice a Slavičína

5. 11. 2019

STAN ve Zlínském kraji je "bohatší" o zkušenosti  dvou starostů. Novými registrovanými příznivci STAN se stal Ing. Miroslav Vykydal (starosta Nivnice) a Mgr. Tomáš Chmela (starosta Slavičína). Jejich žádosti o členství v hnutí STAN kladně schválil Krajský výbor ve Zlínském kraji.

Noví registrovaní příznivci STAN ve Zlínském kraji: Mgr Tomáš Chmela (starosta Slavičína) a Ing. Miroslav Vykydal (starosta Nivnice)

Noví registrovaní příznivci STAN ve Zlínském kraji: Mgr Tomáš Chmela (starosta Slavičína) a Ing. Miroslav Vykydal (starosta Nivnice)

Tomáš Chmela je starostou Slavičína první volební období. Své zkušenosti pro řízení města Slavičín těží mimo jiné z předhozí pracovní pozice tajemníka Sdružení místních samospráv ČR. "Hlavní poslání mé činnosti spočívalo v prohloubení práce uvnitř našeho sdružení.  V průběhu desetiletého působení v SMS jsem postupně získával zkušenosti, vycházející z potřeb a postřehů přímo od starostů.," doplňuje své zkušenosti Tomáš Chmela.

Miroslav Vykydal je starostou obce Nivnice od roku 2015. Kromě své agendy starosty se zaměřuje na oblast rozvoje venkova. "Rozvoj venkova považuji ve Zlínském kraji za jednu z klíčových oblastí, která má vliv na kvalitu života občanů v obcích. V naší obci dlouhodobě usiluji o zkvalitnění infrastruktury a zlepšení životního prostředí venkova. Důležité je také zvyšení zaměstnanosti a posílení konkurenceschopnosti zeměděleské výroby," doplňuje Miroslav Vykydal.

Autor: Aleš Durďák