Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj STAN ve Slavičíně myslí na bezpečnost města. Sází na zmodernizovaný kamerový systém.

STAN ve Slavičíně myslí na bezpečnost města. Sází na zmodernizovaný kamerový systém.

25. 7. 2021

Na bezpečnost ve Slavičíně dohlíží od letošního července pět nových kamer s vysokým rozlišením typu HD. Nahradily původní analogové přístroje pořízené před dvanácti lety v rámci projektu „Čo robíš, sused – na návšteve s internetom“.

Tomáš Chmela, starosta Slavičína za STAN

Tomáš Chmela, starosta Slavičína za STAN

Kamery jsou součástí městského kamerového systému provozovaného Městskou policií Slavičín. „Technologický pokrok neustává a původní kamery už nedostačovaly moderním nárokům, což byl důvod k jejich výměně,“ uvedl slavičínský starosta Tomáš Chmela.

Úplnou novinkou je i instalace kamery s panoramatickým záběrem na město, která je plánována k umístění na některou z dominant Slavičína. „Zde nemáme důvody bezpečnostní, ale hlavně estetické. Na Slavičín je nádherný pohled z výšky, chceme město přiblížit také turistům,“ upozornil Chmela.

Kamery jsou osazeny v okolí nejfrekventovanějších míst ve městě, kde může docházet ke zhoršení bezpečnostní situace.  Konkrétně jde o Horní náměstí, kde se pohled z kamer posunuje po časových intervalech, statické záběry nabízí kamery u skateparku, hřiště na Malém Poli a před radnicí. Ve středu Zámeckého parku se pak kamera otáčí o 280 stupňů a nabízí takřka komplexní záběr na prostor, a to i v noci pomocí speciálního infračerveného přísvitu.

Dodavatelem výměny kamerového systému byla slavičínská společnost CAMO. 

Autor: Aleš Durďák