Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Sázíme na osvědčenou spolupráci! Starostové, TOP 09 a ZVUK 12 jdou společně do krajských voleb

Sázíme na osvědčenou spolupráci! Starostové, TOP 09 a ZVUK 12 jdou společně do krajských voleb

25. 3. 2024

Starostové pro Zlínský kraj s podporou TOP 09 a ZVUK12 sází na zkušenosti z měst a obcí a také na praxi. Zlínský kraj zelený, chytrý a pro mladé. S touto vizí se bude ucházet o hlasy voličů v letošních volbách do krajského zastupitelstva uskupení s názvem Starostové pro Zlínský kraj s podporou TOP 09 a ZVUK12. Jeho cílem je dosáhnout takového výsledku, který by umožnil tuto vizi prosazovat.

Předsedové spolupracujících subjektů. Zleva Miroslav Zemánek (TOP 09), Tomáš Chmela (STAN) a Jiří Kašík (ZVUK 12)

Předsedové spolupracujících subjektů. Zleva Miroslav Zemánek (TOP 09), Tomáš Chmela (STAN) a Jiří Kašík (ZVUK 12)

„Pro kraj by měli pracovat lidé, kteří již mají zkušenosti se samosprávou. Tedy starostové, radní a zastupitelé. Ovšem nejlépe v kombinaci s úspěšnými lidmi z praxe, podnikateli, odborníky na konkrétní oblasti. Tohle složení může být zárukou toho, že se Zlínský kraj bude posouvat kupředu,“ prohlásil Tomáš Chmela, lídr kandidátky a starosta města Slavičín.

Poskládal kandidátku ze tří politických subjektů: jeho domovského hnutí Starostové a nezávislí (STAN), strany TOP 09 a hnutí ZVUK 12. „Jde tedy o kombinaci celostátních uskupení, které spolupracují i ve vládě, a úspěšného regionálního hnutí, které má zkušenosti se samosprávou. Naše spolupráce je logická, už jsme si ji dříve vyzkoušeli a velmi rychle jsme se proto na ní domluvili i pro nadcházející krajské volby,“ sdělil podnikatel a expert v oblasti energetiky Miroslav Zemánek, čtyřka kandidátky. 

Při stanovení cílů a úkolů pro roky 2024 – 2028 se Starostové pro Zlínský kraj s podporou TOP 09 a ZVUK12 nechtějí schovávat za fráze. Základem volebního programu bude proto konkrétních pět tematických pilířů, jejichž splnění bude uskupení v případě získání podpory od veřejnosti garantovat. „Půjde o konkrétní věci, které by Zlínskému kraji a jeho občanům pomohly. Jsme připravení je nachystat a uskutečnit,“ ujistil radní města Kroměříže a podnikatel Jiří Kašík, který je pětkou kandidátky.

Konkrétní podobu tematické pětky a další plány budou Starostové pro Zlínský kraj s podporou TOP 09 a ZVUK12 postupně zveřejňovat během dalších pěti měsíců – vždy každé téma jeden měsíc. „Máte se na co těšit,“ uzavřel Tomáš Chmela.  

Autor: Marek Smetana