Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Regionální sportovci dostali zelenou. Kraj vyslyšel požadavek STANu

Regionální sportovci dostali zelenou. Kraj vyslyšel požadavek STANu

7. 11. 2023

O tom, že vrcholový sport nejsou jen fotbal či hokej, se podařilo přesvědčit vedení kraje. To včera předložilo ke schválení krajskému zastupitelstvu projekty širokého spektra sportovních klubů, které odvádějí vynikající výsledky v nejrůznějších sportovních odvětvích.

Tomáš Pifka, předseda krajského Zastupitelského klubu STAN.

Tomáš Pifka, předseda krajského Zastupitelského klubu STAN.

Mezi podpořenými spolky v rámci neinvestičních výdajů se kromě větších fotbalových a hokejových týmů ze Zlína či Uherského Hradiště dostalo s příspěvky například i na házenkářský klub ze Vsetína, hokejisty ze Zubří, házenkářky ze Zlína, Otrokovic či z Kunovic a další.

"Mám upřímnou radost z toho, že se usnesením zastupitelstva podařilo prosadit dotaci mimo jiné i pro vsetínské prvoligové házenkáře. Za jejich dlouhodobé úsilí a dobře odvedenou práci si to rozhodně zaslouží. Věřím, že udělená podpora mužským a ženským klubům z různých měst napříč krajem má smysl a do budoucna se to kraji může rozhodně vrátit v podobě větší reprezentace nejen domovského města, ale i Zlínského kraje," sdělil předseda zastupitelského klubu STAN Tomáš Pifka.

STAN se totiž dlouhodobě zasazoval o spravedlivější podporu regionálních sportovních klubů s vynikajícími výsledky. Tyto kluby často nereprezentují majoritní sporty a dlouhodobě bývaly opomíjeny.

Autor: Filip Reinöhl