Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Plán podpory žen ve STAN - diskusní online setkání pro STAN Zlínský kraj

Plán podpory žen ve STAN - diskusní online setkání pro STAN Zlínský kraj

14. 9. 2023

Na základě iniciativy garantky Plánu podpory žen ve STAN Jitky Černé si Vás Krajský výbor STAN ZLK dovoluje pozvat na diskusní online setkání k tématu plánu podpory žen ve STAN. Setkání se uskuteční v pondělí 18. září 2023 od 18:00 hod prostřednictvím videohovoru. 

Diskuse k plánu podpory žen ve STAN proběhne ve Zlínském kraji v pondělí 18. 8. formou videohovoru.

Diskuse k plánu podpory žen ve STAN proběhne ve Zlínském kraji v pondělí 18. 8. formou videohovoru.

"Programová komise připravila návrh plánu podpory žen ve STAN, kde popisujeme možnosti, jak docílit vyrovnaného zastoupení žen na kandidátkách, ale také přívětivějšího prostředí pro všechny, kteří například pečují o své blízké. Plán zahrnuje například doporučení na setkávání političek v krajích, vzdělávání členské základny nebo možnosti slaďování rodinného a politického života (například dětské koutky v regionálních kancelářích, hybridní schůzky, atd.).

Tento plán chceme diskutovat se všemi členy, kteří ho chtějí připomínkovat. Plán máme pro členy připravený ve formě prezentace, kterou chceme diskutovat v rámci každého kraje. Zároveň jsme vytvořili jednoduchou infografiku o plánu, kterou zasílám v příloze." Vysvětluje garantka Jitka Černá.

V rámci hnutí STAN Zlínského kraje máme zastoupení žen následující - Eliška Olšáková (poslankyně a místopředsedkyně Krajského výboru STAN ZLK), Kateřina Francová (členka Celostátního výboru a předsedkyně Místní organizace STAN Zlín), Kamila Buráňová (členka Krajského výboru a předsedkyně Oblastní organizace STAN Uherský Brod) a v neposlední řadě máme zhruba dvě desítky žen na pozicích starostek, místostarostek či v radách obcí aměst.

Do online diskuse se má možnost zapojit kdokoliv z členské základny hnutí STAN Zlínského kraje. Pozvánka s odkazem na videohovor byla všem dříve zaslána. Pokud máte zájem se připojit k diskusi a doposud jste nepotvrdili účast, kontaktujte prosím tajemníka hnutí STAN ZLK.

Autor: Marek Smetana