Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Mrtví na cestách ve Zlínském kraji přibývají, musíme na to reagovat!

Mrtví na cestách ve Zlínském kraji přibývají, musíme na to reagovat!

2. 5. 2022

26 mrtvých osob při dopravních nehodách za uplynulý rok na silnicích ve Zlínském kraji. Z nich 8 chodců, 6 řidičů, 6 spolujezdců a například i 3 motorkáři. Bohužel tato nelichotivá statistika má druhým rokem po sobě rostoucí trend. 

Ing. Milan Plesar - zastupitel Zlínského kraje za STAN

Ing. Milan Plesar - zastupitel Zlínského kraje za STAN

"Chceme zmírnit tento stav novými dotačními výzvami BESIP reagujícími na konkrétní příčiny smrtelných a vážných dopravních nehod ve všech regionech v kraji. Ve spolupráci s krajským koordinátorem BESIPu za využití marketingových nástrojů v krátkém čase zvýšíme dopravní osvětu v kraji. Potenciálem je také zefektivnění kontrol STK, u kterých se nabízí ze strany ministerstva dopravy aktualizovat jejich zaměření v návaznosti na nové bezpečnostní trendy výrobců nových aut. Potenciálem ve Zlínském kraji je také příprava a vybudování nového polygonu pro zvýšení dopravní osvěty a bezpečné jízdy,“ zmínil člen krajského dopravního výboru Milan Plesar (STAN). 

Častějšími oběťmi dopravních nehod v kraji jsou muži (73 %). Nejčastěji se ve Zlínském kraji vážně bourá v pátek, jako druhý z tohoto pohledu krizový den je čtvrtek. Nejčastějším důvodem vážných dopravních nehod je nedodržení povolené rychlosti. Naopak lichotivější statistikou ve Zlínském kraji je tři roky po sobě se snižující trend těžce zraněných osob 120 (v roce 2019), 89 (v roce 2020) a 73 (v roce 2021).

Autor: Aleš Durďák