Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela přijel do Zlínského kraje kvůli jednání o významné investici

Ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela přijel do Zlínského kraje kvůli jednání o významné investici

28. 7. 2023

Zlínský kraj - ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela zavítal do Rožnova pod Radhoštěm, kde se setkal se zástupci firmy ON Semiconductor Czech Republic, s.r.o. (onsemi). Firma se specializuje na čipy v oblasti energetiky a elektromobility. Jednání se účastnili také představitelé města a kraje.

 

 

Jednání s ministrem průmyslu a obchodu Josefem Síkelou (STAN) se účastnila místopředsedkyně hnutí STAN Michaela Šebelová, poslankyně STAN Eliška Olšáková a předseda hnutí STAN Zlínský kraj Tomáš Chmela.

Jednání s ministrem průmyslu a obchodu Josefem Síkelou (STAN) se účastnila místopředsedkyně hnutí STAN Michaela Šebelová, poslankyně STAN Eliška Olšáková a předseda hnutí STAN Zlínský kraj Tomáš Chmela.

Tématem jednání byla situace ohledně dalšího rozvoje výroby čipů a ministr předal zúčastněným informace ohledně připravované Národní polovodičové strategii, která navazuje na Akt o čipech, jehož projednávání urychlilo české předsednictví. Tuto strategii by mělo MPO ve spolupráci s odborníky dokončit v první polovině příštího roku.

Jednání se účastnila paní poslankyně Eliška Olšáková ze Zlínského kraje a poslankyně Michaela Šebelová z kraje Moravskoslezského. "Rožnov pod Radhoštěm je jedno z center byznysu ve Zlínský kraj. Společně s ministrem Jozefem Síkelou jsme navštívili společnost ON Semiconductor, která se specializuje na výrobu čipů pro elektromobily a energetická zařízení. Zlínský kraj je a vždy byl plný šikovných podnikatelů. Jsem za to moc ráda. Doufám, že se Rožnov pod Radhoštěm stane českým Silicon Valley," hodnotila setkání poslankyně Eliška Olšáková.

Za město Rožnov pod Radhoštěm byl přítomen starosta Jan Kučera„Plánovaná investice do výroby čipů má potenciál nejen přinést nový rozmach našemu městu, ale také přilákat nové obyvatele a zvýšit životní úroveň stávajícím občanům,“ říká starosta Rožnova pod Radhoštěm Jan Kučera a dodává: „Oceňujeme včasnou a otevřenou komunikaci se zástupci společnosti onsemi a jsme připraveni ke spolupráci s touto firmou, stejně jako s vládou a agenturou CzechInvest.“

K jednání s ministrem byl pozván také předseda Krajského výboru hnutí STAN Zlínský kraj, Tomáš Chmela, který v plánované investici shledává velký potenciál pro ekonomický rozvoj nejen s ohledem na území Rožnovska, ale i z hlediska nadregionálního významu. Spolupráce mezi státem a společnostmi mezi něž se řadí právě onsemi je zásadní pro další rozvoj výroby čipů u nás. Povede ke zvýšení naší konkurenceschopnosti a posílí i pozici ČR na světovém thu.

Autor: Marek Smetana