Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Lídr Starostů Vít Rakušan přijíždí do Zlínského kraje.

Lídr Starostů Vít Rakušan přijíždí do Zlínského kraje.

13. 9. 2021

Piráti a Starostové Zlínského kraje vstupují do horké fáze předvolební kampaně. Až do voleb je tak můžete potkat nejen v ulicích, ale také na sérii akcí s doprovodným programem. Poslední fázi kampaně zahajují již tento týden, ve středu 15. září na akci v Kroměříži a Rožnově pod Radhoštěm, na které se ke krajským kandidátům přidává i lídr STAN Vít Rakušan.

Vít Rakušan (druhý zleva) společně s dalšími kandidáty koalice PIRSTAN ve Zlínském kraji

Vít Rakušan (druhý zleva) společně s dalšími kandidáty koalice PIRSTAN ve Zlínském kraji

Předsedové koalice Pirátů a Starostů vyrazili do všech koutů Česka, aby předali lidem koaliční program, v rámci něhož chtějí vrátit zemi budoucnost. Program středeční akce s Vítem Rakušanem začíná v 10 hodin ráno v centru Kroměříže na Milíčově náměstí, kde se bude rozdávat podzimní edice krajských koaličních novin. Kromě setkání s voliči je plánovaná od 12.30 do 14.00 i návštěva místní firmy OnSemi v Rožnově, kde proběhne také krátká diskuse.

“S lidmi jsme se o naší politice a plánech bavili celé čtyři roky, co jsme pracovali ve Sněmovně, ten poslední rok ale osobnímu setkávání nepřál, a tak je co dohánět. Pro mě je to zcela nenahraditelná součást politického života. Politik se nesmí uzavřít do sněmovní bubliny, ztratit kontakt s realitou a odříznout se od toho, co lidi skutečně trápí,” říká lídr Starostů a nezávislých Vít Rakušan a dodává: “Věřím, že jsme představili ten nejpodrobnější, a hlavně reálný program pro budoucnost Česka. Naším úkolem je nyní předat ho lidem. Dokázat jim, že víme, jakou cestou se má naše země vydat a že máme schopný tým, který nás dostane na správnou kolej. Chceme, aby všichni pochopili, že naše heslo ‘Vraťme zemi budoucnost’ není jen prázdná fráze.”

Odpolední program u altánku v parku v Rožnově se ponese v duchu vyvracení největších mýtů o koalici. Do kraje ve 14.00 přijíždí volební autobus s názvem “ŠVINDLbus”, který slouží jako pojízdné muzeum korupčních skandálů současné vlády. V něm je umístěno několik artefaktů, například deníček Jaroslava Faltýnka, OLAF dokument o střetu zájmů a další. Zatímco dospělí mohou volně diskutovat o programu a problémech s kandidáty, ti nejmenší budou mít o zábavu postaráno taky. Pro ně jsou připraveny atrakce v podobě skákacího hradu a dalších interaktivních her. S kandidáty na Rožnovsku bude již tradičně jezdit Nanukára, zmrzlinový vůz s heslem “Do budoucnosti s chladnou hlavou”, který lidem veze jahodové nanuky.

Autor: Aleš Durďák