Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Jak probíhaly oslavy 17.listopadu

Jak probíhaly oslavy 17.listopadu

18. 11. 2021

Včera jsme si po celé republice připomněli Den boje za svobodu a demokracii, kterým si připomínáme odpor proti nacistické okupaci v roce 1939 i nepokoje z roku 1989, jež vedly k pádu komunistického režimu.

Zástupci oblastní organizace Zlín při pietním aktu ve Zlíně

Zástupci oblastní organizace Zlín při pietním aktu ve Zlíně

Oslavy tohoto výročí si připomněli také zástupci oblastní organizace STAN ve Zlíně: 

Hned dopoledne se zúčastnila Kateřina Francová, Bedřich Landsfeld a Pavel Simkovič pietního aktu přímo ve Zlíně, zatímco Pavel Stojar na Národní třídě v Praze. V podvečer byli účastni Petr Michálek s Kateřinou Francovou a Pavlem Simkovičem na Festivalu svobody na náměstí Míru, a na závěr Pavel Simkovič a Miroslav Adámek u slavnostně nasvíceného Památníku Tomáše Bati.
Před 32 lety se naše životy změnily Mohli jsme začít volně dýchat, cestovat, studovat, dělat a říkat si, co chceme. Svoboda a demokracie ale není samozřejmostí. Musíme za ně stále bojovat a musíme je umět žít. A upřímně řečeno, poslední roky nás politické elity této země vedly trochu jiným směrem. Letošní podzim nám v tomto směru opět vlil optimismus do žil. I když nás nečeká vůbec lehká cesta. Už kvůli všudypřítomné pandemii, která opět nabrala na síle a útočí na naše zdraví i mysl. Plní nemocnice, ale také hloubí příkopy mezi lidmi. Před deseti lety Václav Havel řekl: „Až to bude nejblbější, tak najednou se to začne obracet k lepšímu.“ Ta doba přichází…


 

Autor: Aleš Durďák