Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Eliška Olšáková vybízí obce ke vzájemné inspiraci zapojením se do soutěže OBEC 2030

Eliška Olšáková vybízí obce ke vzájemné inspiraci zapojením se do soutěže OBEC 2030

22. 8. 2023

Starostky a starostové mají možnost přihlásit své obce do soutěže OBEC 2030, kterou vyhlásilo Sdružení místních samospráv ČR pod vedením předsedkyně Elišky Olšákové, poslankyně STAN ze Zlínského kraje.

Eliška Olšáková, poslankyně hnutí STAN ze Zlínského kraje

Eliška Olšáková, poslankyně hnutí STAN ze Zlínského kraje

Eliška Olšáková k soutěži uvádí: "Podporujeme samosprávy v chytrých a inovativních řešeních. Proto naše sdružení provozuje platformu OBEC 2030, která pomáhá samosprávám v oblastech jako energetická soběstačnost, elektromobilita, efektivní odpadové hospodářství, obnova biodiverzity nebo zadržování vody v krajině."

„Nerozhoduje velikost projektu, ale nápaditost, provedení i přínos životnímu prostředí a také obecní kase. První dva ročníky naší soutěže ukázaly, že Česká republika je takových příkladů plná. Obce se mají čím pochlubit a inspirovat další. Zakládáme si na jednoduché registraci, obec se přihlásí do deseti minut zcela online a bez papírování,“ doplňuje Eliška Olšáková.

"Jednoduchá a bezplatná registrace nezabere více jak deset minut. Hlásit se je možné do konce srpna. Na obce čeká řada atraktivních cen včetně příspěvku 100 tisíc korun na další projekty podle uvážení obce." Zakončuje svoji výzvu Eliška Olšáková.

Autor: Marek Smetana