Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj "Bylo to fajne" - hodnotí studijní exkurzi zlínského krajského hnutí STAN do Moravskoslezského kraje Eliška Olšáková

"Bylo to fajne" - hodnotí studijní exkurzi zlínského krajského hnutí STAN do Moravskoslezského kraje Eliška Olšáková

13. 3. 2024

S představiteli a příznivic hnutí STAN Zlínského kraje za sebou máme super zahájení pracovního týdne se skvělými lidmi. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých věcí a nápadů od kolegyň a kolegů z Moravskoslezského kraje. V Kunčicích pod Ondřejníkem nás provedla místopředsedkyně hnutí STAN a poslankyně Michaela Šebelová. Projekty z Trojanovic nám prezentoval místostarosta Jan Kubeša. V Palkovicích nás vítali a inspirovali Kamil Mrva - znamenitý architekt, starosta Radim Bača a místostarosta David Kula.

Studijní exkurze hnutí STAN Zlínského kraje za inovativními projekty a architekturou do Moravskoslezského kraje

Studijní exkurze hnutí STAN Zlínského kraje za inovativními projekty a architekturou do Moravskoslezského kraje

„Bylo to fajne, jak by řekla moje kolegyně Michaela Šebelová. Den plný inspirace, pozitivních komunálních politiků a jedinečných realizaci architekta Kamil Mrva Architects. Dnešní cestu do Moravskoslezského kraje jsem si užila,“ zhodnotila exkurzi poslankyně ze zlínské krajské výpravy Eliška Olšáková (STAN).

Rozsáhle shrnula program celého dne poslankyně Michaela Šebelová (STAN) z Moravskoslezského kraje: „Můj dnešní den v regionu byl ve znamení architektury, jsem moc ráda, že si k nám udělali inspirativní exkurzi kolegové z hnutí STAN ze sousedního Zlínského kraje, včetně mé milé kolegyně ze sněmovny Elišky Olšákové.

Navštívili jsme společně Trojanovice, kde nás pan místostarosta Jan Kubeša v krásně zrekonstruovaném obecním úřadu seznámil s historií toho, jak postupovali s vizí přeměny obce, významně se podíleli také na zastavení rizika důlní činnosti na dole Frenštát. Několik staveb a prostranství jsme si prohlédli a Starostové oceňovali kvalitní architekturu i práci pana starosty a jeho týmu. Na Maralák jsme si dali společný oběd, většinou vyhlášené, vynikající bramboráky.

Jsem moc ráda, že jsme si našli čas i na návštěvu Galerie Karla Svolinského v Obec Kunčice pod Ondřejníkem, kde nás přivítal starosta Jiří Mikala. A mohli jsme si prohlédnout aktuální výstavu věnovanou Karlu Lopraisovi. Nemohli jsme vynechat ani centrum obce, kde jsme si posteskli, že další etapa přeměny centra na základě architektonické soutěže je aktuálně pozastavena. 

Následně jsme se přesunuli do Palkovic, kde na nás již čekali starosta Radim Bača (STAN) a místostarosta David Kula (STAN), a kde nás pan Kamil Mrva seznámil s tím, jak citlivě přistupují k rekonstrukci mnohých objektů. 

Jak můžete vidět z fotek, návštěva byla parádní. Moc díky za to. A protože je jasné, že i ve Zlínském kraji bude mnoho inspirativních míst k vidění, už teď se těšíme, že jim návštěvu oplatíme."

Velké poděkování patří všem našim hostitelům.

V závěru dne se nám ještě cestou podařilo zavítat na "Debatu bez cenzury" se znamenitým předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem v Přerově. Atmosféra zde byla výborná a náš předseda měl v sále velkou podporu především od mladých místních lidí.

Těšíme se na další společně akce s našimi členy a příznivci.

Autor: Marek Smetana


Mohlo by vás také zajímat

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Malotřídka v Dolních Studénkách nadchla i ministra Beka

Mohlo by vás také zajímat

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Malotřídka v Dolních Studénkách nadchla i ministra Beka