Hlavní stránka Regiony Vysočina Úžasná podívaná i skvělé zážitky. Světlou i letos rozzáří tradiční Vánoční procházka

Úžasná podívaná i skvělé zážitky. Světlou i letos rozzáří tradiční Vánoční procházka

22. 11. 2022

Ve Světlé nad Sázavou finišují přípravy vánočního osvětlení, které bude lemovat adventní stezku městem. „I letos chceme lidem dopřát úžasnou podívanou a skvělé zážitky, díky kterým zapomenou na starosti všedních dní,“ říká místostarosta Světlé Tomáš Rosecký.

Úžasná podívaná i skvělé zážitky. Světlou i letos rozzáří tradiční Vánoční procházka

Úžasná podívaná i skvělé zážitky. Světlou i letos rozzáří tradiční Vánoční procházka

Světýlka se poprvé rozzáří v neděli 27. listopadu. „Na akci spolupracujeme s novými majiteli světelského zámku, takže si u nich lidé mohou dát něco dobrého k jídlu nebo se vydat na prohlídku zámku,“ doplnil Tomáš Rosecký.

Spolu s anděly, labutěmi, medvědy a dalšími prvky rozsvítí i vánoční strom. Ten letos výjimečně nebude u kostela sv. Václava, protože náměstí prochází rozsáhlou opravou. „Vybrali jsme proto jeden mezi řekou a zámkem, kousek od Tureckého altánu,“ přiblížil místostarosta.

Letošní výzdobu ve Světlé ovlivní i energetická krize a inflace. Vedení radnice se přesto snažilo, aby dopady i tak byly co nejmenší. „Stoupající náklady na uspořádání akce řešíme několika úspornými opatřeními. Omezíme například dobu svícení přes noc, nebudeme organizovat novoroční ohňostroj a nepatrně omezíme počet světelných prvků,“ popsal Tomáš Rosecký.

Novinkou je možnost přispění na uspořádání akce, a to prostřednictvím QR kódu. „Nevybíráme klasické vstupné. Přesto kdyby nás chtěl někdo podpořit, může využít QR kód, který najde na plakátech, webových stránkách města a ve zpravodaji. Tento dar bude zcela dobrovolný, dle finančních možností každého dárce,“ uzavřel místostarosta.

 

Autor: Jana Kudrhaltová

Vánoční procházka 2021