Hlavní stránka Regiony Vysočina Tři čtvrtiny Třebíčanů vítají obchvat města

Tři čtvrtiny Třebíčanů vítají obchvat města

19. 8. 2018

S vybudováním obchvatu Třebíče souhlasí bezmála 70 procent obyvatel města. Podle obyvatel Třebíče se vybudováním obchvatu významně zlepší dopravní situace. 

Tři čtvrtiny Třebíčanů vítají obchvat města

Tři čtvrtiny Třebíčanů vítají obchvat města

Více než 85 % respondentů se domnívá, že dojde k ulehčení jejich situace při dopravních uzavírkách. Zároveň 83,4 % respondentů řeklo, že je obchvat velmi přínosný pro dopravní situaci obecně.

Třebíčané si podle průzkumu uvědomují, jak klíčový je obchvat pro vybudování pátého bloku jaderné elektrárny v Dukovanech. Od respondentů, kteří uvedli, že jim na výstavbě obchvatu něco vadí (zhruba třetina odpovědí) se tazatelé dále snažili zjistit, co přesně to je. Třetina z těchto odpovědí zněla, že obchvat rozdělí Borovinu a čtvrtina uvedla, že lidé měli při plánování trasy málo prostoru k připomínkám. Čtvrtina si také myslí, že trasa obchvatu není dobře vedena.

Kromě výstavby obchvatu se průzkum věnoval také celkové dopravní situaci a pohledu Třebíčanů na Městskou autobusovou dopravu (MAD). „Známky nespokojenosti s MAD zvolilo pouze 8,4 % dotázaných, naopak známky spokojenosti vybraly dvě třetiny respondentů,“ uvedl Daniel Hanzl. Nejvíce spokojeni jsou obyvatelé Třebíče s dostupností, rozmístěním zastávek a bezbariérovostí MAD.

Zdroj: Třebíčský zpravodaj