Hlavní stránka Regiony Vysočina Tiskové zprávy STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ kandidují v komunálních volbách na Vysočině v desítkách obcí

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ kandidují v komunálních volbách na Vysočině v desítkách obcí

31. 7. 2018

Jihlava 30.7.2018 – Již zítra končí termín pro registraci kandidátních listin do letošních komunálních voleb. Politické hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ chce do voleb významně promluvit.

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ kandidují v komunálních volbách na Vysočině v desítkách obcí

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ kandidují v komunálních volbách na Vysočině v desítkách obcí

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ v Kraji Vysočina zaregistrují celkem 32 kandidátních listin, a to jak samostatně, tak v koalici politických hnutí, nebo jako nedílná součást sdružení nezávislých kandidátů a politického hnutí.

V dalších 27 registrovaných příznivců a členů hnutí vede volební stranu ve formě sdružení nezávislých kandidátů, 2 další jsou na těchto kandidátkách zařazeni. 11 registrovaných příznivců a členů hnutí STAN kandiduje samostatně jako NK-nezávislý kandidát. „Tyto volební subjekty musí shromáždit podpisy pod petici od nejméně 7% voličů obci. Je to proto tradiční forma kandidatury v menších obcích, nejsou ale výjimkou ve větších městech, kde museli shromáždit několik stovek podpisů. Kandidáti je upřednostňují pro naprostou nezávislost na politických subjektech,“ uvedl krajský tajemník pro Kraj Vysočina Pavel Hájek.

Krajský předseda hnutí STAN na Vysočině a starosta Pacova Lukáš Vlček pak dodává: „Celorepublikově je znát posun hnutí do větších měst a obcí. Vedle krajského města stavíme kandidátky ve většině obcí s rozšířenou působností, která jsou přirozenými centry jednotlivých regionů a žije v nich nejvíce obyvatel.“

V menších obcích je znát příklon ke kandidatuře jako sdružení nezávislých kandidátů. Může to být důkaz toho, že se v komunální politice dělá „nepolitická“ politika a zdejší budoucí zastupitelé nechtějí být spojováni s žádnou parlamentní stranou, chtějí si udržet nezávislost.

Autor: Pavel Hájek