Hlavní stránka Regiony Vysočina Tiskové zprávy Ministr Martin Dvořák ve Žďáře navštíví firmy a bude diskutovat se studenty

Ministr Martin Dvořák ve Žďáře navštíví firmy a bude diskutovat se studenty

7. 2. 2024

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák po třech měsících znovu zavítá na návštěvu Kraje Vysočina. Naposledy debatoval o euru s návštěvníky festivalové Jihlavy, tentokrát se
cílem jeho pracovní cesty stane Žďár nad Sázavou, kde ho v pátek 9. února čeká prohlídka místních firem i diskuze se studenty.

Martin Dvořák

Martin Dvořák

„Pro nás Starosty je přirozené potkávat se s lidmi, a tak mám radost, že si pan ministr znovu po několika týdnech udělal čas na to, aby navštívil náš kraj a diskutoval s jeho obyvateli,“ říká poslanec a předseda krajské organizace Starostů Lukáš Vlček.

V deset hodin ministr zahájí svou návštěvu ve společnosti ICE Industrial Services. Společnost se specializuje na automatizaci výroby napříč průmysly a je vyhlášená svou firemní kulturou. Jak říká její výkonný ředitel a zakladatel Tomáš Vránek, všechny rutinní procesy a úlohy musí být zautomatizovány. Jedině tak lze plně využít potenciál výroby a lidské kreativity.

Po jedenácté hodině se pak přesune do další žďárské firmy – Kolibrik.net. Ta vyvíjí laboratorní měřící přístroje i průmyslová řešení pro vědu, výzkum a aplikace. Portfolio firmy pokrývá celý životní cyklus vodíkových technologií vlastními produkty a řešeními, od základního a aplikovaného výzkumu přes testování prototypů k výsledným aplikacím.

Na žďárském gymnáziu bude následně ministr na studenty moderované debatě odpovídat na dotazy týkající se aktuálního dění. Posledním bodem programu Martina Dvořáka je setkání se starostou Žďáru nad Sázavou Martinem Mrkosem, se kterým prodiskutuje aktuální lokální žďárské projekty a témata.

Autor: Jana Kudrhaltová