Hlavní stránka Regiony Vysočina Město Třebíč předalo darované respirátory nemocnici a lékařům

Město Třebíč předalo darované respirátory nemocnici a lékařům

24. 3. 2020

V pondělí 23. března přinesl šéf třebíčské pobočky reklamní agentury YASHICA Miroslav Křivánek městu dar, v podobě 300 kusů respirátorů s filtrační třídou FFP2. Vedení města rozhodlo, že všechny respirátory rozdá lékařům, kteří jsou v první linii a v neustálém kontaktu s pacienty.

Město Třebíč předalo darované respirátory nemocnici a lékařům

Město Třebíč předalo darované respirátory nemocnici a lékařům

„Vedeme v rámci krizového štábu ORP Třebíč jednání jak s krizovým štábem Kraje Vysočina, tak s třebíčskou nemocnicí a jsme v každodenním kontaktu také s MUDr. Borisem Hronzou, který je předsedou okresního sdružení praktických lékařů. Víme, že dodávky ochranných pomůcek od státu jsou už přes kraje do nemocnic i ambulancí distribuovány, ale není jich v této době příliš. Proto jsme se rozhodli, že 200 respirátorů dáme k dispozici nemocnici a 100 praktickým lékařům,“ uvedl starosta města Pavel Pacal.

K dvěma stům respirátorů přidalo pro nemocnici město ještě 500 látkových roušek. Ve středu 25. března převzala respirátory a roušky ředitelka nemocnice Eva Tomášová a 100 respirátorů pro praktické lékaře Boris Hronza.

„Jsem hrdý na to, jak se lidé semkli, jak ženy ve svém volném čase šijí roušky a bez jakéhokoli nároku na odměnu nebo i na prosté díky rozdávají roušky těm, kteří je nemají a potřebují. Chci všem, kdo se do nezištné pomoci svým sousedům i neznámým lidem zapojili, ze srdce poděkovat. Firmám, které musely zavřít obchody, ale šijí, dobrovolníkům, kteří zajišťují nákupy pro osamělé seniory, třebíčským firmám které nám dodávají roušky, abychom je rozdali potřebným. Vám všem říkám DĚKUJI a už věřím, že společně to zvládneme,“ poděkoval Pavel Pacal.

Autor: Pavel Hájek