Hlavní stránka Regiony Vysočina KOMENTÁŘ PAVLA PACALA: Na kole dětem projíždělo Vysočinou

KOMENTÁŘ PAVLA PACALA: Na kole dětem projíždělo Vysočinou

4. 7. 2022

1. června, symbolicky na den dětí, odstartoval v Praze 13. ročník Na kole dětem, jehož organizátorem je nadační fond Josefa Zimovčáka. Tento několikanásobný mistr světa v jízdě na historickém kole, účastník Tour de France, Giro d ́Italia i španěl-
ské Vuelty brázdí se svým týmem a všemi, co chtějí pomáhat, celou Českou republiku, aby shromáždili finanční prostředky na rekondiční pobyty dětí po onkologické léčbě.

KOMENTÁŘ PAVLA PACALA: Na kole dětem projíždělo Vysočinou

KOMENTÁŘ PAVLA PACALA: Na kole dětem projíždělo Vysočinou

Není horší pocit pro rodiče, než když jim onemocní dítě a oni mu nemohou pomoci. Onkologická léčba je nesmírně fyzicky i psychicky náročná pro celou rodinu. Ty, kteří mají štěstí a úspěšně zvládnou dlouhodobý léčebný protokol, čeká mnohdy nelehký návrat zpět do běžného života.

A právě k úspěšnému přechodu slouží rekondiční pobyty. Během 11 dní navštívil peloton, vystaven horkému slunci i zmáčen chladivým deštěm, více než stovku měst a obcí, aby pohybem upozornil, že všichni můžeme pomáhat.

Vysočina měla v letošním ročníku dvě etapová města – Havlíčkův Brod a Třebíč. Cyklisté strávili v našem krásném kraji celkem tři dny. Terén zde sice není úplně jednoduchý, ale nadšení lidí a jejich otevřená srdce pomohou zvládnout jakýkoliv kopec.

Chtěl bych poděkovat všem obcím a městům naší Vysočiny, které se do charitativního projektu zapojily. Připojil se i Kraj Vysočina. My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně. Moc si vážím toho, že jsem mohl být součástí této úžasné skupiny pomáhajících lidí.