Hlavní stránka Regiony Vysočina Danuše Nerudová a Jan Farský navštíví Třebíčsko. Čeká je kozí farma, průmyslová špička i debata s veřejností

Danuše Nerudová a Jan Farský navštíví Třebíčsko. Čeká je kozí farma, průmyslová špička i debata s veřejností

19. 2. 2024

Lídři kandidátky Starostové a osobnosti pro Evropu Danuše Nerudová a Jan Farský v úterý 20. února navštíví Třebíčsko. Čeká je pestrý program včetně debaty s veřejností v třebíčské kavárně Za Pecí.

Danuše Nerudová a Jan Farský

Danuše Nerudová a Jan Farský

Po celou dobu je bude provázet také poslanec Lukáš Vlček. „Česká republika letos slaví 20 let v Evropské unii a evropské volby budou pomyslným vrcholem těchto oslav. Jsem přesvědčen o tom, že jak Danuše Nerudová, tak Jan Farský mají všechny odborné i politické předpoklady pro to, aby dobře zastupovali zájmy naší země v Evropském parlamentu. Jak jsem je poznal, vím, že nebudou sedět v koutě, ale budou aktivními politiky, o kterých při jejich mandátu hodně uslyšíme,“ řekl Vlček.

„Starostové jako jediní na české politické scéně dlouhodobě bojují za co nejrychlejší přijetí eura, protože nám přinese stabilní ekonomické prostředí a prosperitu, stejně jako dalším dvaceti zemím, které eurem oficiálně platí, a kde jsou místní obyvatelé se společnou měnou spokojeni. Pokaždé, když k nám přijedou významní hosté z celostátní politiky, nezapomeneme navštívit podnikatele a firmy na Vysočině, a ještě se nám ani jednou nestalo, že by nám někdo řekl, že euro nechce,“ pokračoval Lukáš Vlček s tím, že euro nepochybně bude také jedním z témat otevřené debaty s veřejností, která proběhne od 17:30 v kavárně Za Pecí v Třebíči.

Nejprve však návštěvu Třebíčska zahájí v nedávno otevřené Zimní kavárně v Jaroměřicích nad Rokytnou. Tu provozuje chráněná dílna Barevný svět Třebíčsko a vznikla proto, aby zaměstnanci na chráněných pracovních místech neztratili své kavárenské dovednosti a mohli bez přestávky pracovat po celý rok.

Následně se přesunou na rodinnou kozí biofarmu DoRa v Ratibořicích, která se specializuje na produkci a prodej výrobků z kozího mléka. „Vyznačuje se vysokou kvalitou svých produktů. Ostatně ne nadarmo v minulosti získali značku Regionální potravina Kraje Vysočina,“ připomněl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Pavel Hájek.

Další zastávkou je NUVIA Group v Třebíči, která působí v mnoha průmyslových odvětvích. Společnost patří mezi přední projektanty a dodavatele vysoce propracovaných přístrojů radiační ochrany a detekce, které jsou ceněné jak ve zdravotnictví, tak v oblasti radiační ochrany a monitoringu. Jméno NUVIA je neoddělitelně spjato s historií jaderné energetiky ve světě.

Autor: Jana Kudrhaltová