Hlavní stránka Regiony Vysočina Danuše Nerudová a Jan Farský budou debatovat s veřejností v Třebíči

Danuše Nerudová a Jan Farský budou debatovat s veřejností v Třebíči

13. 2. 2024

Lídři kandidátky Starostové a osobnosti pro Evropu Jan Farský a Danuše Nerudová v úterý 20. února navštíví Vysočinu. Čeká je i debata s veřejností, která se koná od 17:30 v kavárně Za Pecí v Třebíči.

Danuše Nerudová a Jan Farský budou debatovat s veřejností v Třebíči

Danuše Nerudová a Jan Farský budou debatovat s veřejností v Třebíči

Bezpečná, udržitelná a soběstačná. Takovou Evropskou unii chtějí Danuše Nerudová a Jan Farský. Jak toho dosáhnout? Co jsou největší výzvy současnosti i budoucnosti? Přijďte se zeptat přímo lídrů kandidátky Starostové a osobnosti pro Evropu!

„V EU se dnes tvoří normy, které na nás mají zásadní dopad a já si myslím, že je čas, aby Česká republika byla konečně součástí jednání o těchto normách od začátku. Neustále si pouze stěžovat a nadávat na Brusel je přístup, který nikam nevede. Tímto stylem bychom se nikdy nikam neposunuli,” říká Danuše Nerudová.

„Nedávné a ještě doznívající globální události nám ukázaly, jak zranitelná je Evropa kvůli své závislosti na strategických surovinách a jiných klíčových komoditách. Musíme dosáhnout podstatně větší soběstačnosti v takových oblastech, jako je dostupnost důležitých léčiv, obranyschopnost, energetika nebo výroba čipů a baterií,” dodává Jan Farský.
 

Autor: Jana Kudrhaltová