Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj V blízkosti Klášterce nad Ohří vzniká nový logistický areál. Starosta Štefan Drozd (STAN) projekt vítá

V blízkosti Klášterce nad Ohří vzniká nový logistický areál. Starosta Štefan Drozd (STAN) projekt vítá

28. 6. 2023

Developerská společnost Garbe připravuje u Klášterce nad Ohří nový logistický areál za 27 milionů euro. Celková plocha bude po dokončení přesahovat hranici 20 tisíc metrů čtverečních. Klášterecký starosta Štefan Drozd (STAN) říká, že jde o možnost, jak ve městě udržet mladé lidi.

Zástupci společnosti Garbe, která za výstavbou areálu stojí.

Zástupci společnosti Garbe, která za výstavbou areálu stojí.

Průmyslový park vzniká blízkosti hlavních tahů silnice R13 a dálnice D7 vedoucí přímo do Německa. Lokalita tak je pro mnohé podnikatele velmi lákává. Stavební práce ale započaly teprve nedávno. Hotovo však má být už během pár měsíců. Během listopadu tam svou výrobu plánuje spustit společnost Isolite, která si pronajala celkem 13 tisíc metrů čtverečních budoucí haly na deset let.

Isolite bude na místě vyrábět komponenty pro automobilový sektor. Jde kupříkladu o katalyzátory, turbodmychadla či výfuková potrubí. Podnik zahájil už i nábor a nyní hledá asi 100 lidí. Po úplném zprovoznění tam ale má pracovat více než 300 osob.

„Máme sice ve městě absolutně nejnižší nezaměstnanost, ale je to způsob, jak v Klášterci udržet mladé lidi. Jako město jim můžeme nabídnout veškerou infrastrukturu – školky, školy, jsou zde možnosti bydlení,“ říká klášterecký starosta Štefan Drozd, který je i předsedou ústecké krajské organizace.

Autor: Štefan Drozd, starosta města Klášterec nad Ohří