Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Úspěšný rok pro Klášterec. Město zrealizovalo všechny plánové investice, říká starosta Štefan Drozd

Úspěšný rok pro Klášterec. Město zrealizovalo všechny plánové investice, říká starosta Štefan Drozd

30. 1. 2022

Starosta Klášterce nad Ohří, Štefan Drozd, hodnotí uplynulý rok 2021 ze své pozice pro město pozitivně. Stihly se podle něj zejména zrealizovat všechny investiční akce, které město naplánovalo. Zkolaudovalo se kulturní centrum a navázalo se strategické partnerství s Priessnitzovými léčebnými lázněmi v projektu společného podniku lázně Evženie.

Štefan Drozd.

Štefan Drozd.

Kolaudace a otevření kláštereckého kulturního centra dělá starostovi města velkou radost. „Projekt kolem kulturního centra ve městě Klášterec nad Ohří měl přesah do minulého volebního období. Smlouva byla podepsána v roce 2018. Přestože přišly problémy jak s navýšenými cenami, tak dodávkami různých materiálů, tak se nám podařilo zkolaudovat před Vánocemi. Muselo se posunout slavnostní otevření z listopadu na leden, ale to musí v této době každý pochopit,“ říká Štefan Drozd.

Starosta Klášterce rovněž cení, že se v listopadu loňského roku povedlo stvrdit spolupráci v rámci lázní Evženie. Nyní podle něj probíhají technické záležitosti, které směřují k ustanovení potřebných orgánů. Cílem je podle něj provozovat skutečné lázně.

Co se týká lázní, tam nyní léčebná lázeňská činnost neprobíhá. Jde pouze o ambulantní rehabilitace. Přestože v Klášterci máme léčebné prameny, tak je nevyužíváme. Proto je potřeba postavit ubytovací, stravovací a další lázeňskou kapacitu. Nyní mámě kapacitu do čtyřiceti lůžek, předběžný předpoklad je zatím zhruba 200 lůžek, aby to ekonomicky mělo smysl. Bude potřeba zdravotní a lékařský personál i lázeňský dům s kapacitou, který by nám to umožnila. To jsou akce na další roky,“ tvrdí starosta města Klášterce nad Ohří.

Autor: Štefan Drozd, starosta města Klášterec nad Ohří