Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Tiskové zprávy Komunitní centrum v Úštěku

Komunitní centrum v Úštěku

15. 9. 2022

"Přišlo nám, že by bylo fajn v našem městečku zřídit komunitní centrum, kde by se mohly potkávat různé věkové skupiny a trávit zde volný čas, vzdělávat se apod. " řekl místostarosta města Úštěk Tomáš Sazeček.

workshop v komunitním centru

workshop v komunitním centru

Dveře Komunitního centra Ba-vlnka se otevřely pro veřejnost po prvotním krátkém čase provozních zařizování (nákup právě projektem hrazeného krásného vybavení a pracovnice se zabydlovaly a mapovaly si okolí a možné návštěvníky našeho komunitního centra dle cílových skupin projektu). Bohužel tento našlápnutý rozjezd zbrzdila pandemie COVID-19, kdy bylo velmi omezené setkávání se, a tudíž komunitní centrum zelo prázdnotou. Po této neplánované pauze, se provoz centra konečně na plno rozjel.
Pracovnice centra pořádají hodně akcí pro děti a rodiče, jednou z aktivit bylo „Balónkové tvoření pro rodiny s dětmi“. S Balónkovou Evičkou se spolupráce velmi osvědčila a mohli jste jí tak potkat také v létě na jezeře Chmelař, když probíhal Nafukovací den s Benátskou nocí.
I v tomto roce přetrvává již navázaná spolupráce s velice oblíbenou lektorkou Marťou. Ta v Komunitním centru Ba-vlnka realizuje nejrůznější kreativní workshopy, které jsou vždy zaměřené na aktuální období. Probíhají různá Velikonoční, Valentýnská nebo Vánoční tvoření, kde si vždy nejen děti mohou vytvořit zajímavé dekorace na dané téma. Kreativní tvoření pořádá centrum také pro nejmenší, kde se děti vyřádí pomocí prstových barev. Prstové barvy podporují dětskou kreativitu a dávají možnost tvoření i těm nejmenším dětem, tento workshop se setkal s opravdu velkým zájmem. Součástí programu byla i otevřená hernička pro děti a pro maminky nechybělo ani drobné občerstvení v podobě kávy či čaje.
Poslední aktivita vznikla jako reakce na aktuální situaci spojenou s vývojem na Ukrajině, která nám není lhostejná. Z tohoto důvodu se naše Komunitní centrum rozhodlo uspořádat materiální sbírku i v Úštěku a setkalo se s obrovskou vlnou solidarity. Lidé nosili především hygienické prostředky pro ženy a děti či různé druhy přikrývek a oblečení. Sbírka sloužila jako okamžitá pomoc a potřebné věci putovaly pro maminky s dětmi na hranicích. A část sbírky je určena pro rodiny z Ukrajiny, které budou ubytovány v Úštěku.

A na co se můžete v Komunitním centru těšit? Mimo kreativních workshopů s lektorkou Marťou, můžete dorazit na Sváťovo dividlo nebo na rodinné focení. Vše se bude konat u nás v Ba-vlnce. Pro více informací sledujte naše facebookové stránky, kde nás najdete pod Komunitním centrem Ba-vlnka.
Chystáme pro vás novinku dětského koutku pro maminky s dětmi, kde budou moci každý den trávit příjemný čas. Budeme se těšit!
 

Autor: Lenka Linhartová  |  Zdroj: Mgr. Petra Auerveková, Mgr. Kateřina Riedelová

Fotoalbum