Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Starostka Lada Rejšková (STAN) vyrazila s libotenickými ženami na tradiční cyklovýlet

Starostka Lada Rejšková (STAN) vyrazila s libotenickými ženami na tradiční cyklovýlet

28. 6. 2023

Libotenické ženy před pár dny už po osmnácté vyrazily na společnou kolovou akci. Tentokrát z obce Libotenice vyrazily do Valtířova u Ústí nad Labem. Podle starostky Lady Rejškové (STAN) se letošní akce nadmíru povedla. Součástí byla i nádherná prohlídka zámku Velké Březno.

Akce libotenických žen.

Akce libotenických žen.

Pro libotenické ženy je červen už několik let zapsán v jejich diářích jako měsíc kol. Letos vyrazily v pátek 16.6. ráno od libotenického pohostinství, podmínkou bylo mít na sobě poznávací znamení, a to tričko s logem akce.

„Po přivítání s královnou a starostkou, společném fotografování se už konečně mohlo vyrazit. Cesta ubíhala příjemně, i když počasí bylo proměnlivé. Někdy odpoledne jsme dorazily do cíle. Večer jsme si rozdělaly oheň a zazpívaly si. Proběhlo také loučení se svobodou, jelikož s námi v partě jely dvě budoucí nevěsty Věrka a Andrea. Celou cestu jely hrdě se závojem na hlavě, což u některých kolemjdoucím vzbuzovalo údiv,“ komentuje povedenou akci starostka Lada Rejšková.

V sobotu byl volný den. Některé libotenické ženy však i přesto sedly na kola a jely objevovat krásy okolí. Jiné vyrazily pěšky do blízkého Velkého Března, kde proběhla i prohlídka tamějšího zámku. Účastníce ale neminulo i jedno nemilé překvapení, a to v podobě nezvané mužské návštěvy v nočních hodinách v chatce s nutností přivolání Policie ČR.

„Nikomu se ale nic nestalo, viník se přišel druhý den omluvit a my máme dnes úsměvnou historku na vyprávění,“ vzpomíná starostka a těší se už na příští ročník, který se bude nést ve znamení už devatenácté výpravy.

Autor: Lada Rejšková, starostka obce Libotenice